Inter jedva slomio Empoli (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.12.18. | 16:57

Efikasnost je veliki problem čete Lučana Spaletija...

Kiks iz Verone od pre sedam dana nije se ponovio, Inter je uspeo da materijalizuje trijumf u derbiju protiv Napolija tako što je teškom mukom savladao Empoli na stadionu Karlo Kastelani - 1:0! Ekipa Đuzepea Jakinija nastavila je niz poraza, ovo joj je četvrti zaredom, dok su se Nerazuri učvrstili na trećoj poziciji i prišli drugoplasiranom Napoliju na samo dva boda zaostatka

Utakmicu je pogotkom u 72. minutu rešio Keita Balde, a sve posle dobrog centaršuta Šime Vrsaljka. Senegalac nije najbolje zahvatio loptu, delovalo je to dosta traljavo, međutim lopta se nekako "dogegala" do gola, Provedel ju je zakačio, ali nije uspeo da je spreči da uđe u mrežu.

Inter sigurno gazi ka Ligi šampiona, no ono što brine navijače i Lučana Spaletija jeste igra. Empoli se i pored podređenog položaja (svega 30 i kusur odsto imali su domaći loptu u posedu) dosta lako branio od nasrtaja Milaneza. Podatak o broju udaraca na gol najbolje će o tome - Inter je do gola Keite u okvir uputio samo jedan?! Domaćin je dobro zatvorio sve prilaze svom golu i samo povremeno pretio. Da se ta Keitina lopta nije nekako ušunjala u mrežu "nula" bi verovatno bilo zakucana...

Spaleti je rano posegao za izmenama, u 57. minutu ubacio Najngolana umesto Vesina, nešto kasnije i Lautara Martineza umesto Borhe Valera, ali to nije značajnije promenilo sliku na terenu.

Empoli je morao da se otvori posle primljenog gola i tek tada Inter je "prodisao". U poslednjih deset minuta šanse da reše utakmicu imali su Politano i Mauro Ikardi. Ovaj prvi tukao je preko gola iz dobre pozicije, dok je udarac Argentinca sa 16 metara odbranio Provedel.

Efikasnost je onio što muči Inter i tu dileme više nema. Ovo je bila osma utakmica tima sa Đuzepe Meace u poslednjih mesec dana, a samo na jednoj uspeli su da postignu više od jednog pogotka. Pauza od 15 dana očito će dobro doći Nerazurima da se konsoliduju pred nastavak šampionata.