""
""

Juve jedva, Kaljari lansirao novog Asprilju, Napoli namagarčen! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 10.03.13. | 16:58

Stara dama u 91. minutu savladala Kataniju minimalcem i došla na plus devet i korak od odbrane Skudeta. Čudesni Kolumbijac pokopao Sampdoriju, Napolitanci i Kavani su u velikoj krizi

Juventus je skoro pa odbranio Skudeto! Pobedom od 1:0 u sudijskoj nadoknadi nad Katanijom su otišli na plus devet u odnosu na Napoli deset minuta pre kraja. Malo je nedostajalo da se Katanija vrati neporažena iz Torina i koliko toliko se osveti Juventusu za onaj meč iz prvog dela šampionata kada je pokradena i kada je Juve zahvaljujući arbitrima odeno bodove sa Sicilije. Ipak, pritisak Stare dame je urodio plodom u 91. minutu kada je Kataniji trebalo da izdrži još samo malo. Pogba je centrirao, golman Anduhar napravio kiks, a Đakerini pokupio otpadak i doneo veliko slavlje Bjankonerima.

Leteći magarci su propisno namagarčili Napoli (2:0) koji je bio favorit budući da Kjevo nije četiri kola znalo za pobedu. Napolitanci su doživeli poraz koji ih je i definitivno odvojio od Skudeta, a mogu da budu srećni ako zadrže i drugo mesto s obzirom na to kako igraju. Drame je golom sa distance najavio potop gostiju,  a pobedu overio Francuz Tero. Loš dan Napolija je zaokružio Kavani koji je promašio penal sredinom drugog poluvremena. Urugvajcu je ovo bio deseti uzastopni meč u kojem nije bio strelac. Očajna fora Kavanija i Napolitanaca...

Ako se po jutru dan poznaje, Serija A je dobila novu zvezdu, a Kolumbija možda i naslednika legendarnog Faustina Asprilje. Momak se zove Viktor Ibarbo, ima 22 godine i danas je postigao sva tri gola u pobedi Kaljarija nad Samdorijom od 3:1.

Ibarbo igra na poziciji polu-špica, tamnoput je kao Asprilja i izuzetno brz kao njegov pomenut legendarni zemljak. Izmereno je da 100 metara pretrči za 10,5 sekundi, što ga čini jednim od najbržih fudbalera na svetu. Ibarbo je do ove sezone bio anonimus, a onda je eksplodirao. Popstigao je i gol protiv Milana, a danas je u potpunosti skrenuo pažnju na sebe. Prvi gol je postigao posle odbijene lopte golmana Romera, drugi iz akcije, a treći posle udarca glavom. Sampdorija je dobro upamtila 22-godišnjeg Kolumbijca...

Parma je preokretom došla do pobede nad Torinom iako su gosti sredinom drugog poluvremena poveli preko Santane. Ali, tada je na scenu stupio fenomenalni Amauri koji je sa tri gola do kraja meča ubio sve nade Bikova. Sansone je doado jedan za konačnih 4:1.

U derbiju začelja, Palermo i Sijena su imali možda i ključnu bitku za opstanak u ligi, a slavili su crno-beli iz Toskane sa 2:1. Palermo je izgleda potpisao kapitualciju i verovatno se seli u Seriju B, dok Sijena nastavlja sa odličnim partijama u drugom delu sezone i od praktično otpisanog tima je došla u situaciju da joj Đenova koja je prva izna crte beži samo dva boda. Čak je Palermo i vodio preko Anselma, ali onda je na scenu stuplio senzacionalno pojačanje Sijene iz Lorijana, Inosen Emeghara. Nigerijac je prvo udarcem glavom poravnao na 1:1, a potom je Rosina posle penala nad Emegharom doneo pobedu Sijeni.