""

Kakav derbi, strašan derbi! Ludnica u Rusiji, Zenit razmontirao Spartak (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.10.16. | 17:30

Ekipa iz Sankt Peterburga ponovo na samom vrhu tabele

Goreo je Baltik, slavio je Zenit! Strašan derbi odigrali su u Sankt Peterburgu ekipe Zenita i Spartaka, a domaćin je trijumfovao sa 4:2 u devetom kolu ruske Premijer lige i makar na nekoliko sati došao na deobu liderske pozicije sa Moskovljanima.

Sada je definitivno jasno da je Mirčea Lučesku uspeo maksimalno da zategne ekipu Zenita i napravi od njih pravu mašinu, pre svega u ofanzivnom smislu.

Jeste Zenit dao dva gola iz penala, ali je pružio zaista odličnu partiju i zasluženo upisao trijumf koji znači mnogo više od tri boda za sve navijače.

Gosti iz Moskve dobro su se držali u prvom delu utakmice, ali je u nastavku Zenit potpuno preuzeo kontrolu i osigurao trijumf.

Gol koji je postigao Aksel Vitsel u 60. minutu u velikoj meri je slomio otpor Spartaka, a ujedno pokazao i da je Lučesku napravio pravi potez što ga letos nije pustio u Juventus.

Tačku na trijumf Zenita stavio je Đulijano pogotkom iz penala tri minuta pre kraja utakmice na stadionu Petrovski.

Zenit je i u prvom delu meča diktirao tempo, ali je Spartak uspevao da ga prati. U 20. minutu je Domeniko Krišito iskoristio penal i doveo domaća u vođstvo.

Nije dugo bilo potrebno Spartaku da stigne do izjednačujućeg gola, a strelac je u 28. minutu bio još jedan defanzivac, Salvatore Boketi koji je iskoristio slabu intervenciju golmana Lodigina.

Artjom Dzjuba je u 34. minuta ponovo zagrejao srca i dlanove navijača Zenita, a samo četiri minuta kasnije Moskovljani su uzvratili udarac zahvaljujući Ze Luisu.