"ENES UNAL"

EKSPLOZIJA! Nova tinejdžerska senzacija u Holandiji! Gvardiola, vide li ti ovo? Ovaj mali je tvoj... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.08.16. | 15:13

Supertalentovani centarfor na spektakularan način doneo prvu pobedu Tventeu ove sezone

ENES UNALFudbaleri Tventea savladali su u gostima Groningen u trećem kolu Eredivizije - 4:3, ali je sav šou pripao Enesu Unalu! Mladi Turčin rođen 1997. godine je razmontirao rivale i pokazao da nije slučajno završio u Mančester Sitiju. Građani su ga ovog leta prosledili na pozajmicu u Tvente, a on je već pokazao da je dobar zalog za budućnost.

Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu kada je Unal postigao het-trik. I to za 15 minuta! Na polovini prvog dela je promešao odbranu domaćih i unutrašnjim delom stopala pogodio u desni deo mreže, a golman Pat je samo pogledom ispratio loptu u mrežu.

Nekoliko minuta kasnije je sjajno reagovao na centaršut sa desne strane, primio loptu na grudi i zakucao loptu u mrežu. A, treći gol je prava poslastica. Osvojio je prostor, gurnuo loptu ispred sebe i u stilu Stivena Džerarda topovski poslao loptu u gol. Kakav igrač, kakav talenat!

Tventeu je svojim golovima obezbedio prvu pobedu ove sezone u prvenstvu Holandije. Groningen je i dalje bez trijumfa.

Pre dve godine je iz Burse prešao u Mančester Siti za 3.000.000 evra, a Građani su ga pre Tventea slali na kaljenje u Genk i NAC Bredu.

Za Genk je  na 14 utakmica postigao dva pogotka, na isto toliko mečeva je u dresu NAC Brede osam puta pogađao protivničke mreže.

Pre godinu dana debitovao je za seniorsku reprezentaciju Turske, pošto je postigao neverovatnih 25 golova na 24 utakmice za selekciju ove zemlje ispod 16 godina. Nešto slabije, ali i dalje solidne učinke imao je u ostalim uzrastima pre seniora.

Zapamtite ovo ime - Enes Unal!

Inače, četvrti gol za pobednički tim postigao je Ostervajk, a strelci za domaće bili su Mahi, Idrisi i Hesen, koji je postigao lep gol iz slobodnog udarca.