""
""

Kakvo mučenje u Tel Avivu - jedva 112 poena! Umalo da padne negativni rekord, Lengfordova katastrofa i Makabijev trijumf

Vreme čitanja: 2min | čet. 26.01.17. | 21:59

Dosad su utakmicu sa najmanje poena odigrali Olimpijakos i Barselona, u Dvorani mira i prijateljstva još sredinom novembra, kada je rezultat bio 59:52

Nije najlošija, ali košarkaši Makabija i Uniksa su u Tel Avivu odigrali - drugu najlošiju utakmicu ove sezone!

Ako bi se gledao isključivo broj ubačenih poena na kraju meča, Ponos Izraela i „Bend jednog čoveka“ iz Kazanja zamalo su premašili onu katastrofalnu utakmicu odigranu sredinom novembra prošle godine, kada su Olimpijakos i Barselona postigli tek 111 koševa, a konačni rezultat bio je 59:52 za tim iz Pireja. E, večeras je u Tel Avivu bilo - 60:52 za Makabi (16:9, 17:15, 12:14, 15:14).

Utakmica za zaborav, u svakom smislu. Makabi je u poslednjih pet minuta uspeo da popravi gotovo zastrašujući procenat ubačenih šuteva za dva poena i na kraju imala 41 odsto (18/44). Ali , tu su i 4/14 za tri, ali i 14 izgubljenih lopti. Gosti su tek bili kriminalni. Tek 31 odsto pogođenih šuteva za dva poena (14/45), samo 5/24 za tri i 9/14 sa linije slobodnih bacanja. A Kit Lengford odigrao je verovatno najlošiju utakmicu otkako je došao u Evropu. Na stranu to što je na kraju imao tek 12 skokova, činjenica da je pogodio tek četiri šuta iz 21 šuta (3/15 za dva) dovoljno govori kakvu je utakmicu odigrao.

Osim u prvih nekoliko minuta, Makabi je praktično sve vreme držao prednost na svojoj strani. Tek u tri navrata razlika je bila dvocifrena, a iako se brojka vrtela negde oko sedam koševa, Makabi je uvek pronalazio način da sačuva vođstvo i ostane ispred protivnika.

Od dva katastrofalna pobedio je - manje lošiji tim.

Kod domaćina Endrju Gaudlok je imao 17 poena, a Jogev Ohajon 10. Kvinsi Miler nije bio u sastavu.

Na drugoj strani jedini bolji od Lengforda bio je Orlando Džonson sa 13 poena.