""

Autogol odložio žurku Prinčeva, Lion se ne predaje, Lil u kvalifikacijama za Ligu šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.04.14. | 22:52

Tijago Silva anulirao fantastičan pogodak Kavanija

Ne da se Parižanima da proslave novu titulu, prvo je juče Monako pobedio Ajačio, a danas je Sošo direktno sprečio da PSŽ slavi na njihovom stadionu remijem 1:1 (0:1).

Ne postavlja se pitanje da li će Prinčevi biti novi/stari šampioni, ali nikako da se to dogodi. Edinson Kavani je postigao gol vredan titule u 24. minutu posle odlične asistencije Tijaga Mote. Urugvajac se ubacio iza zadnje linije domaćina, primio loptu na grudi i volej udarcem zatresao mrežu.

Delovalo je kao da će gosti iz Pariza konačno imati svoju žurku, ali je Sirigu, posle jedne intervencije, pogodio Tijaga Silva u 57. minutu od koga je lopta završila iza gol linije i postao glavni partibrejker.

Nema sumnje da će PSŽ biti novi šampion, a možda je i bolje da Ibra i kompanija titulu proslave na svom Parku Prinčeva.

Lion je očekivano slavio kod kuće protiv Bastije sa 4:1 i nastavio poteru za Sent Etjenom i pozicijom koja vodi u Ligu Evrope. Goleadu na Žerlanu otvorio je Gomis u 14, nastavili Fekir u 23, Kone u 50, a zatvorio Lakazete u 64. minutu. Jedini gol za goste, gde našeg Miloša Krasića nije bilo ni na klupi, postigao je Bruno u 47. minutu.

Zavesu na 35. kolo Lige 1 spustio je Lil pobedom  nad Bordoom rezultatom 2:1, čime je i definitivno obezbedio treću poziciju na tabeli koja donosi kvalifikacije za Ligu šampiona.

LIGA 1 – 35. kolo

Nant – Olimpik Marselj 1:1 (0:1)