""

Kaznena ekspedicija iz Đurđua drma Rumunijom (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 15.09.13. | 20:40

Astra deklasirala Ocelul u Galaciju, Pertolul siguran protiv Konkordije, evrogol doneo pobedu Gaz Metanu

Steaua će ove serzone izgleda imati ozbiljne konkurente u Astri Đurđu i Petrolulu. Pomenuti timovi drže čelo tabele sa po 15 bodova, s tim što klub iz Đurđua ima i utakmicu manje.

Astra ruši redom rivale i čini to sa stilom. U šest mečeva imaju pet pobeda i ukupnu razliku 20:4. Danas su pregazili Ocelul u Galaciju sa 4:0, mada su im i domaći fudbaleri mnogo pomogli. U finišu prvog poluvremena prvotimci domaćih  Paraskiv i Kostin su zaradili crvene kartone, tako da Ocelul nije uspevao da parira sa dva igrača manje. Kristesku je bio dvostruki strelac za Astru, a upisali su se još Ivanovski i Pedro Santos.

Lidera u stopu prati Petrolul koji je rutinski savladao Konkordiju 2:0. Fenomenalan gol je postigao Pablo u 26. minutu iz slobodnog udarca, a pobedu je overio Dore u 76. minutu.

Gaz Metan je slavio 2:1 na gostovanju slabašnoj Koroni, a pobedu im je osigurao Alžirac Tahar evrogolom sa preko 30 metara udaljenosti.