"Huntelar"
"Huntelar"

Klas je klasa: Huntelar zakucao, Ajaks pobedio, ali šta radi Utreht (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.08.17. | 16:35

Sjajno izdanje Kopljanika protiv Groningena i savršeni start sezone ekipe Erika ten Haga

HuntelarDva razočaranja, pa prva pobeda u novoj sezoni. Ajaks se uspravio. Posle duplih poraza, od Heraklesa u prvom kolu Eredivizije (1:2), to od Rozenborga u prvom meču završne runde kvalifikacija za Ligu šampiona (0:1), Kopljanici su upisali tri boda u prvenstvenom meču sa Groningenom - 3:1.

Utakmicu na „Johan Krojf areni“ je obeležio Klas Jan Huntelar. Iskusni napadač, koji je pre osam dana proslavio 34. rođendan, postigao je prvi gol otkako se ovog leta vratio iz Šalkea, posle osmogodišnje inostrane karijere. Uradio je to u prepoznatljivom stilu, glavom zakucavši loptu u mrežu posle centaršuta Hakima Zijeha. Bio je to ukupno 103. pogodak sjajnog centarfora i nagoveštaj da je Ajaks napravio pravi potez kad je odlučio da ga vrati.

Na 2:0 domaćin je povisio početkom drugog poluvremena. Bila je to prepoznatljiva akcija jednog od najboljih holandskih klubova. Sve kao iz udžbenika, da bi pomenuti Marokanac Zijeh udarcem praktično obezbedio tri boda, koja je potvrdio rezervisa Lase Šene, samo dva minuta po ulasku u igru.

Ajaks jeste kandidat za titulu, međutim, savršen start sezone ima Utreht. Ova ekipa je danas, pred 16.000 navijača, bez problema bacila na kolena Viljem Drugi i tako zabeležila treću pobedu u sezoni, bez primljenog gola. Nemac Lukas Gertler namestio je oba gola  u drugom i u sedmom minutu.

Ova pobeda diže raspoloženje u ekipi Erika ten Haga, pred revanš u Rusiji, sa Zenitom, u baražu za plasman u Ligu Evrope, gde Holanđani nose prednost od 1:0.

HOLANDIJA 1 - 2. kolo

Roda - Vitese 1:3 (0:1)