""

Koltovi su potegli, stradao je Keln (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 20.08.17. | 19:15

Minimalac Borusije Menhengladbah na otvaranju sezone u Bundesligi

Koltovi su ispalili prvi metak u novoj sezoni, a stradao je Keln! Borusija Menhengladbah je na svom terenu pobedio Jarčeve sa 1:0 i napravio prvi korak u sezoni u kojoj će glavni cilj biti povrataka na evropsku scenu.

Ekipa Ditera Hekinga bila je bolji rival, diktirala je tempo, stvorila više prilika i zasluženo je ostvarila pobedu protiv neubedljivih gostiju.

Jedini pogodak na utakmici postigao je desni bek Niko Elvedi koji je u 49. minutu sjajno ispratio akciju po levoj strani i iskoristio asistenciju Ibrahime Traorea.

Pre toga u dve dobre situacije našao se Rafael, ali je golman Kelna Timo Horn veoma dobro intervenisao i sprečio, ispostaviće se, ubedljiviji poraz.

Upravo je Rafael propustio odličnu priliku na utakmici u drugom poluvremenu, pošto je u 55. minutu šutirao pored gola. A u drugom minutu sudijske nadoknade Horn je paradom sačuvao mrežu i nakon pokušaja rezerviste Raula Bobadilje.

Srpski internacionalac Miloš Jojić odigrao je svih 90 minuta u veznom redu Kelna, a imao je jedan neuspešan pokušaj iz slobodnog udarca u završnici utakmice.