""

Konačno: Pobedio Fajenord! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 28.02.16. | 16:30

Preokret velikana iz Roterdama - 1:2

Zvuči neverovatno, ali Fajenord je ostvario prvu pobedu u 2016. godini. Nakon ukupno devet prvenstvenih utakmica, odnosno prvi put još od 6. decembra prošle godine Fajernord je osetio slast trijumfa i to na gostovanju četvrtoplasiranom Utrehtu, koji je bio u seriji odličnih rezultat u poslednje vreme - 1:2 (1:2).

Nije dobro počelo po ekipu Đovanija van Bronkhorsta ni u ovom meču. Domaćin je poveo već u četvrtom minutu Sebastijana Halera, ali ekipa iz Roterdama nije klonula duhom. Već u 19. minutu Toni Viljena je izjednačio na 1:1, a na kompletan preokret se čekalo sve do poslednjih trenutaka prvog puluvremena. Viljena se ovoga puta našao u ulozi asistenta i tvorca potpunog preokreta, a pobedonosni pogodak postigao je iskusni Dirk Kajt.

Do tri važna boda na gostovanju De Grafšapu došao je Herenven, koji je slavio golom Mortena Torsbija iz 66. minuta i prilično se udaljio od opasne zone.