""
""

LE: Srbi pokorili Moskvu, Rijeka šokirala Štutgart, favoriti se redom brukali...

Vreme čitanja: 2min | čet. 29.08.13. | 23:59

Sent Galen slavio na Himki areni sa 4:2, Mujanović u 94. minutu matirao Švabe (2:2)

Veče velikih iznenađenja u plej-ofu Lige Evope. Lavinu neočekivanih rezultata započeo je švajcarski Sent Galen, koji je na Himki areni u Moskvi savladao Spartak sa 4:2 i ukupnim rezultatom 5:3 prošao u grupnu fazu takmičenja.

Najzaslužniji za trijumf ekipe bili su igrači poreklom iz Srbije. Prva dva gola goste dao je Goran Karanović, dok je četvrti na veoma efektan način postigao Dejan Janjatović, koji će uskoro debitovati za mladu selekciju Srbije.

Ipak, za prvorazredno iznenađenje bila je odgovorna hrvataska Rijeka, koja je golom Gorana Mujanovića u četvrtom minutu nadoknade došla do nerešenog rezultata (2:2) i istorijskog plasmana u glavni žreb drugog po kvalitetu takmičenja u Evropi. Prvi meč na Kantridi Riječani su rešili u svoju korist rezultatom 2:1.

Tu nije bio kraj brukanja ekipa iz najjačih evropskih liga. Sent Etjen je na svom stadionu i drugi put izgubio od Esbjerga (0:1) i ispao, Nica nije uspela da nadoknadi prednost Apolona iz prvog meča, a osramotila se i Fjorentina na svom Artemio Frankiju protiv Grashopersa (0:1), ali je ipak prošla. Černomorec je tek na penale eliminisao Skenderbeg u Tirani.

Više nego sigurne pobede ostvarii su Dinamo Kijev, Genk, Standard, Sevilja, Totenhem i Betis.