""
""

Lider Cvajte proradio posle četiri meseca: Ingolštat se ne odriče direktnog plasmana u Bundesligu

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.04.15. | 15:26

I dalje kuva na vrhu tabele, Darmštat sigurnom pobedom ostao na trećem mestu, prva tri tima razdvaja samo četiri boda

Konačno Ingolštat. Skoro četiri meseca čekali su navijači lidera Cvajte da vide pobedu svog tima na Audi sport parku, u međuvremenu gledali kako im se približava Kajzerslautern, ali je četa trenera Ralfa Hasenhutla proradila kad je to bilo najpotrebnije i prvim slavljem na svom terenu od 17. decembra opet stekla tri boda prednosti na čelu tabele.

Pred 10.000 navijača, Ingolštat je oborio na pleća FSV Frankfurt (2:0), zahvaljujući golovima Bendžamina Habnera, posle kornera sredinom prvog i austrijskog reprezentativca Lukasa Hintersera početkom drugog poluvrememena, posle odlične timske akcije. Na taj način prekinuta je dugačka serija gostiju od čak sedam mečeva bez poraza u ligi i nagoveštene ambicije Ingolštata da se direktno domogne Bundeslige.

I drugi veliki favorit zablistao je u 27. kolu. Reč je o Darmštatu koji je ostao na trećoj poziciji koja vodi u doigravanje, najpre zahvaljujući pogotku Romana Bergerija, koji je u 22. minutu matirao golmana Bohuma Mihaela Isera i najavio da je Darmštat jedan od najboljih domaćina u ligi, s obzirom da u poslednjih devet utakmica nije pretrpeo poraz na svom terenu i da mu je ovo bio sedmi duel u tom nizu na kome je sačuvao mrežu. Pobedu domaćina zapečatio je Balogun 13 minuta pre kraja.

Od ekipa iz vrha zabrljao je samo Karlsrue, na gostovanju Alenu, bez obzira na to što je dvaput vodio, gost je morao da se zadovolji bodom, jer je Albanac Jirgen Đašula postogao dva gola za 13 minuta i nagovestio da se domaćin neće predavati u borbi za opstanak.

14. GROJTER 27 6 11 10 26 32 29
15. MINHEN 1860 27 6 8 13 35 41 26