"Igrači Tuluza"

Luda trka za opstanak u Francuskoj: Euforija u Tuluzu trajala do 82. minuta, a onda je Ensikulu probudio Evijan (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.03.15. | 22:07

Bordo pao na Munisipalu (1:2), a Monpelje u Ansiju (0:1)

Igrači TuluzaŠok terapija je uspela. Tuluz je posle serije loših rezultata koji su ga doveli u opasnu zonu smenio Alana Kazanovu, a njegov naslednik na klupi Dominik Aribaž već na debiju je probudio usnulu ekipu i velikom pobedom nad Bordoom nagovestio da je opstanak u Ligi 1 moguća misija - 2:1.

Ekipa srpskog napadača Aleksandra Pešića (odigrao ceo meč i pružio sasvim solidnu partiju) slavila je  tek drugi put nad Žirondincima na poslednjih sedam susreta na stadionu Munisipal. Gostima, koji se bore za plasman u Ligu Evrope, nije vredeo ni 11. gol u sezoni Dijega Rolana, jer su majstorija Visama Ben Jedera i udarac glavom Žana Armela Kane Bijika doneli domaćinu tri boda.

Taman što je euforiju u Tuluzu dostigla vrhunac stigla je informacija iz Ansija, gde je Evijan osam minuta pre kraja golom Ensikula savladao Monpleje (prvi put posle četiri vezana meča) i usidrio se na 17. poziciji koja garantuje opstanak.

Izuzetno neefikasno veče na terenima u Francuskoj obeležila je činjenica da su čak tri duela završena bez golova.

LIGA 1 – 30. kolo:

PSŽ – Lorijan 3:1 (1:0)