""

Ludnica u Mehelenu: Šest komada, dva crvena kartona i dva autogola!

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.09.13. | 22:35

Gent nije uspeo da savlada Ostende, dok su Lirs i Šarlroa ostvarili sigurne pobede

Veče u kojoj su belgijski velikani "pozornicu" prepustili manje poznatijim rivalima donelo nam je dve identične pobede, remi i jednu potpuno ludu utakmicu. Mehelen je na svom stadionu ostvario ubedljiv trijumf nad Monsom rezultatom 4:2, a način na koji je klub iz okoline Antverpa je zaista nesvakidašnji - uz dva autogola i dva crvena kartona... Naravno, u korist domaćina.

Prvi poklon Monsa stigao je od  Timermansa u 13. minutu, ali je grešku saigrača anulirao Matijs u 27. minutu. Ipak, igračima Monsa kao da je bilo naređeno da rivalu daju prednost, pa je Frankvart već u 31. minutu još jednom matirao svog golmana. Da stvar bude još gora, Suma je zbog prigovora sudiji automatski isključen, a domaćin je imao lagan posao do kraja utakmice.

Mokulu je u 58. minutu uvećao prednost na 3:1, da bi u 71. Junker i definitivno stavio tačku na ovaj meč. Gosti su u 74. minutu preko Arbeitmana uspeli da malo ublaže poraz, a do kraja su uspeli čak i da ostanu sa devet igrača na terenu. Drugi žuti karton je u 79. minutu zaradio Montejn, ali novih promena rezultata nije bilo.

PRO LIGA – 8. KOLO:

Gent – Ostende 1:1 (0:0)
/De Šuter 53 – Kanesin 78/

Šarlroa – Serkl Briž 2:0 (0:0)
/Kebano 66, Devaest 71/

Mehelen – Mons 4:2 (2:1)
/Timermans 13 ag, Frankvart 31 ag, Mokulu 58, Junker 71 – Matijs 27 penal, Arbeitman 74/

Lirs – Kortrijk 2:0 (1:0)