"Junak dana - a do juče izvrgnut ruglu"

Matija Perin spasao Đenovu poraza, Dibala postigao novi evrogol (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 24.11.14. | 22:34

Palermo posle ovog remija vezao četiri meča bez poraza, Đenova čak sedam

Junak dana - a do juče izvrgnut rugluĐenova i Palermo su remizirali rezultatom 1:1 u okviru 12. kola Serije A.

Palermo je bolje otvorio meč, postigavši gol posle samo sedam minuta. Ovaj pogodak bio je remek-delo genijalnog Paula Dibale.

Gosti su nastavili sa dobrom igrom, pošto je Dibala svojom brzinom zadavao velike probleme odbrani favorizovane Đenove, ali nisu uspeli da kapitalizuju na tome. Imao je dobru priliku i Đankarlo Gonzales, ali je njegov šut iz velike udaljenosti otišao preko prečke.

Posle toga je šansu da izjednači imao Alesandro Matri, on je i postigao gol petom, ali je on poništen jer je asistent kod pogotka Edenilson izašao sa loptom sa terena pre nego što ju je uputio ka bivšem napadaču Milana i Juventusa.

Posle toga desila se jedna bizarna situacija. Matija Perin je u subotu uhapšen zbog vožnje u pijanom stanju, pa izgleda da ga alkohol nije u potpunosti pustio. Naime, posle jednog šuta Ahrafa Lazara, njemu je lopta ispala iz ruku pravo na noge Dibale, ali je sam ispravio svoju grešku, jer je fantastično odbranio taj šut.

Kako to obično biva u ovom sportu, Đenova je ubrzo kasnila protivnika pošto je Andrea Bertolaći postigao lep pogodak sa ivice kaznenog prostora u 30. minutu.

Drugo poluvreme bilo je takođe zanimljivo, ali u njemu nisu viđeni golovi. Bliži pogotku bili su gosti, ali su Dibala, Vaskez i Kajson promašili svoje prilike. Tačnije, Kasjonov lep pokušaj iz 69. minuta odbranio je fantastični Matija Perin zapušivši uši svim njegovim kritičarima.

Nije da su samo gosti napadali, pošto je posle predivne kombinacije Antonelija i Pinilje, upravo Čileanac promašio stopostotnu šansu tako što je očajno zahvatio loptu glavom.

Iako je Đenova imala više lopte u svojim nogama, Palermo je bio konkretnija ekipa, pošto je golman Perin morao čak četiri puta da brani šuteve gostiju, dok je samo jednu odbranu imao Sorentino.