""

Miris Premijer lige u Vulverhemptonu

Vreme čitanja: 2min | pon. 04.12.17. | 22:51

U Birmingemu, s druge strane, sve više osećaju težinu ruke koja ih vuče prema trećoj ligi...

Posle završenih 20 kola Čempionšipa situacija postaje jasnija - Vulverhempton sve jače oseća miris Premijer lige. Nekadašnji učesnik najvišeg ranga engleskog klupskog takmičenja suvereno je zadržao prvo mesto na tabeli i poziciju koja sigurno donosi unapređenje narednog proleća, uz čak deset bodova više u odnosu na trećeplasirani Bristol Siti!

Vulvsi su kao gosti savladali Birmingem sa 1:0 i tako vezali šestu uzastopnu ligašku pobedu i tako zadržali prednost od četiri boda naspram najbližeg pratioca - Kardifa.

S druge strane fudbaleri Birmingema sve više osećaju težinu ruke koja ih vuče prema trećoj ligi. Teško da će Plavci uspeti da izbegnu tešku sudbinu ukoliko ne poprave igru u oba polja. Pre svega u napadačkom delu, gde su u 20 rundi postigli svega 10 golova!

Jedini pogodak na meču viđen je već u osmom minutu, kada je mladi brazilski napadač Leo Bonatini našao put do mreže.

Do kraja utakmice jedino veće uzbuđenje viđeno je u 83. minutu, kada je štoper Birmingema Harli Din zaradio crveni karton.

ENGLESKA 2 - 20. KOLO

Kardif - Norič 3:1 (0:1)