"Marko Momčilović u dresu Javora"

Momčilović pogodio, ostali tresli po stativi, Astra kaznila u 88. minutu

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.09.14. | 19:32

Astra sa igračem više uspela da preokrene rezultat u susretu sa Pandurijem

Marko Momčilović u dresu JavoraPrvenac Marka Momčilovića u novoj sezoni rumunske Lige 1 nije bio dovoljan da Panduri iznenadi na gostovanju kod Astre, pošto se isključenje Brazilca Erika već u 22. minutu ispostavilo kao prevelik hendikep. Na kraju 1:1 u Ploeštiju uprkos inicijalnom vođstvu Pandurija.

Da je Eriko bio malo obazriviji utisak je da bi se Panduri prošetao do bodova, jer je u meč ušao silno motivisan da savlada tim koji je uz Kluž i Steauu pokazao najviše u dosadašnjem toku sezone. Momčilović je već u osmom minutu posle kornera sa leve strane doneo vođstvo koje su gosti ljubomorno čuvali sve dok su imali snage da trčanjem nadoknađuju igrački deficit.

Međutim, samo tri minuta kasnije Panduri je imao idealnu priliku da stigne do kapitala koji bi teško ispustio. Ali, Silviu Lung je začarao mrežu. U razmaku od svega 10 sekundi dve parade 25-godišnjeg golmana, dva puta je zazvečala stativa… Astra se provukla.

A u samom finišu i kaznila rivala za sve promašene prilike. Prvo Žaozinjo u 72. minutu za izjednačenje, a potom u 88. i Sadat Bukari za potpuni preokret.