""

Ne sumnjajte u vicešampiona: Proradio Lajpcig - i to posle preokreta! Strela Brume iz okreta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.08.17. | 17:25

Red Bul "ubo" Frajburg s 4:1

Evo ga vicešampion Nemačke Red Bul Lajpcig! Proradio je. Posle poraza u prvom kolu od Šalkea, Lajpcig je posle preokreta nadigrao Frajburg s 4:1 (0:1) i tako došao do prvih bodova u novoj kampanji Bundeslige.

Nije bilo prijatno na Red Bul areni kada je Niderleher pogodio za vođstvo Frajburga i to posle takve akcije da defanzivcima domaćeg tima nije bilo dobro kako su ih gosti "izvozali". I sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Mnogi su pomislili - kakva će to sezone biti za Lajpcig kada je ovako počela?

Ali, u drugih 45 minuta sve je postalo mnogo ružičastije po vicešampiona.

U svemu je dosta pomogao korner u 48. minutu kada je Verner na asistenciju Forsberga pogodio glavom, da bi Orban posle jako lepe akcije i prodora po desnoj strani i centaršuta lako doneo prednost Lajpcigu u 55. minutu utakmice.

Da ne bude nedoumica i strahova pobrinuo se opet Verner. Pukla je poklukontra, Lajpcig je pokazao da ima veoma opasnu ekipu, mladu, poletnu, brzu. Za tili čas Verner se našao ispred golmana Švolova i lako realizovao šansu.

Možda i najlepši momenat meča bio je u 80. minutu kada je novajlija Bruma zabio ozbiljnu golčinu poluvolejem iz okreta. Strašan gol.

Dodajmo i to da je Frajburg meč završio sa igračem manje pošto je u 81. minutu Hofler dobio isključenje posle drugog žutog kartona.

NEMAČKA 1 - 2. kolo:

Keln - Hamburger 1:3 (0:2)