"Slavlje fudbalera Darmštata"

Ne vredi ni direktan gol iz kornera: Kajzerslautern pao tek drugi put ove godine, Darmštat izbio na treće mesto (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.05.15. | 15:01

Ajntraht iz Braunšvajga, takođe, ne odustaje od borbe za povratak u Bundesligu

Slavlje fudbalera DarmštataOpasno se zakuvalo u borbi za plasman u Bundesligu. Ingolštat će, sva je prilika, kao prvoplasirani u elitni rang, ali posle nekompletnog 31. kola Cvajte potpuno je neizvesno ko će mu se pridružiti, jer je Darmštat pobedom nad Kajzerslauternom uspeo da se primakne Crvenim đavolima samo na bod zaostatka i prebaci pritisak na Karlsrue, koga je ovom pobedom preskočio na tabeli - 3:2.

Darmštat je slavio posle izvesne igre u prvom poluvremenu, kad je za 21 minut postigao tri gola i na krilima skoro 20.000 navijača najavio rušenje ekipe srpskog stručnjaka Koste Runjaića, koja je od ove runde imala samo jedan poraz u 2015. Gostima nije vredelo ni majstorstvo veziste turskog porekla Kerema Demirbaja koji je u 13. minutu postigao gol direktno iz kornera, jer je domaći sastav već do pauze okrenuo rezultat u svoju korist i usmerio svoj tim ka 11. vezanom meču bez poraza pred svojim navijačima.

Trka za plasman u Bundesligu dobila je još zanimljivije obrise posle pobede Ajntrahta iz Braunšvajga nad FSV Frankfurtom. Domaćin je uknjižio tri boda zahvaljujući danskom napadaču Emilu Bergernu koji se razbudio u pravi čas (tri gola na poslednja dva meča), pa je ekipa iz Saksonije izbila na četvrto mesto na tabeli.

U nedelju važne ispite polažu fudbaleri Karlsruea i Lajpciga, ali je izvesno da će finiš sezone u Cvajti biti dramatičan.

CVAJTA - 31. KOLO

Ajntraht Braunšvajg - FSV Frankfurt 2:0 (2:0)

14. GROJTER 30 6 13 11 30 37 31
15. MINHEN 1860 30 7 9 14 38 45 30