Neće to ići tako lako! Kovačević odgovorio Bati, šou Ngapeta u rasturanju šampiona

Vreme čitanja: 3min | ned. 01.04.18. | 21:53

Pršti u polufinalnim serijama plej-ofa Serije A

Biće velike borbe za plasman u finale najjače odbojkaške lige na svetu... Ni posle dve runde u polufinalnoj seriji, nema brejka i večeras smo dobili garanciju da će se u oba polufinala igrati makar po četiri meča. Modena je na svom terenu savladala šampiona Lube, dok je Trentino odgovorio moćnoj Peruđi i sada je rezultat u obe serije 1:1.

Pred krcatim tribinama u Trentu, domaći tim je savladao Peruđu posle pet setova velike borbe 3:2 (26:24, 13:25, 19:25, 25:23, 15:10). Trebitno je pobedio uprkos tome što je napravio čak 50 grešeka u meču (14 više od Peruđe), ali je bio bolji kada se lomilo u neizvesnim završnicama setova. Kao što je to bilo u prvom setu koji su dobili na razliku. U drugom je Peruđa odirgala bez greške i izjednačila, a u trećem takođe bila daleko bolja i osvojila ga sa šest poena razlike. Blistali su naš Aleksandar Atanasijević i Ivan Zajcev u tim trenucima... Ali Trentino se nije predao i na krilima Uroša Kovačevića i Luke Vetorija je stigao do izjednačenja u setovima. U tajbrejku je opet poluga Kovačević - Vetori sjajno funkcionisala, dok je Peruđa mnogo grešila i Trenitno je napravio preokret za pobedu i izjednačenje u partijama.

Vetori je osvojio 20 poena, Kovačević 19, a Lanca 10 za pobedničkim tim. Kod gostiju je najefikasniji bio Bata Atansijević sa 18 poena, Rasel i Ancani su osvojili po 13, Zajcev 12, a Podršačanin sedam.

Samo nekoliko dana pošto je najavio da napušta Modenu i da se od naredne sezone seli u Zenit iz Kazanja, možda i najbolji odbojkaš sveta Ervin Ngapet je napravio šou pred više od 5.000 Modeninih navijača! Odigrao je simultanku protiv Lubea i doneo Modeni pobedu 3:1 (25:16, 29:27, 22:25, 25:23). Fracuz je radio šta je hteo šampionu Italije...

Modena je u prvom setu imala neverovatnih 67 odsto uspešnosti u napadu, Ngapet i Bruno su bili fenomenalni, a Uranutovi blokovi su izluđivali goste i Modena je povela u moćnom stilu. U drugom setu je viđena najveća borba, Lube je imao set loptu, Ngapet je bio sjajan (devet poena), a ključne poene je određivala video tehnologija.

Lube je uspeo da se vrati u trećem setu, zahvaljujući sjajnoj roli Dragana Stankovića, ali i greškama domaćih. Modena je u četvrtom setu održavala prednost na krilima Ngapeta i Bruna Rezendea koji ga je sjajno proigravao, imala 22:19 i 24:22, ali se Lube vratio Huantorene i Sandera. Ipak, Holt osvaja prvu meč loptu i donosi Modeni pobedu.

Ngapet je meč završio sa 24 poena, Urnaut sa 19, Sabi je osvojio 14. Na drugoj strani je Sokolov imao 17, Hunatorena 15, a Dragan Stanković devet poena.

Polufinalna serija se nastavlja narednog vikenda.