"Branimir Bajić (desno)"

Nedelja je dan za gostovanja u Cvajti: Konrad rastužio partizanovca Bajića

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.09.15. | 15:30

Grojter Firt i Frnakfurt zabeležili trijumfe na strani, dok su Braunšvajg i Sent Pauli podelili bodove (0:0) u derbiju

Branimir Bajić (desno)

Gosti su definitivno imali svoj dan na zatvaranju sedmog kola Cvajte, a čast domaćina donekle je sačuvao Braunšvajg koji je remizirao bez golova sa favorizovanim trećeplasiranim Sent Paulijem.

Iznenađenje dana priredio je Grojter Firt koji je ko gost savladao Union Berlin sa 2:1. Čelični Berlinci koji su prošle nedelje sa novim trenerom Sašom Levandovskim stigli do prve pobede u sezoni i to na gostovanju u Karlsureu, sada su načinili korak unazad.

A dobro su počeli, Skržibski je već u 17. minutu doveo domaćina u vođstvo, a po igri na terenu prokret se nije naslućivao.Međutim, u nastavku je proradio Albanac Jirgen Gjašula, koji je sa dva gola doneo preokret rezultata i trijumf Zelenima kojim su dospeli na tri boda od mesta koje vodi u baraž.

I FSV Frankfurt je bio dobar gost danas. Fudbaleri iz grada na Majni slavili su minimalno u Duizburgu golom Manuela Konrada već u prvom poluvremenu, a domaćinu nije pomogao ni veteran Branimir Bajić, nekadašnji fudbaler Partizana, koji je odigrao ceo meč. Duizburg je novim porazom, ostao zakucan na dno Cvajte sa samo dva boda.