Nesrećni Blekpul! Fulam se ozbiljno kocka...

Vreme čitanja: 2min | uto. 07.04.15. | 23:08

Ekipa koja je juče i teoretski ispala iz Čempionšipa opet bila blizu pobede

Detalj sa večerašnjeg meča

Blekpul se sinoć i definitivno pomirio sa ispadanjem iz Čempionšipa pošto je izgubio i teoretske šanse da ostane u ligi. Iako je još ranije bilo jasno da će od sledeće sezone igrati u trećeligaškom rangu.

Ipak, to nije sprečilo fudbalere Blekpula da nastave da se bore da sa što više dostojanstva okončaju nesrećnu sezonu. Fenjeraš Čempionšipa je treće kolo zaredom izborio remi i ostao neporažen, a drugi put u nizu umalo došao do pobede. Odigrali su 1:1 na svom terenu protiv Redinga.

Poveli su već u petom minutu kada je Zet Najt skrivio penal, a Džejmi O'Hara prevario Adama Federićija sa bele tačke. Posle toga su se smenjivale šanse pred oba gola, a na isteku poluvremena je posle šuta Jakubua lopta zakačila Grenta Hola, promenila smer i završila u mreži Blekpula za konačnih 1:1.

I dok Blekpul može da bezbrižno odigra finiš sezone, navijače Fiulama verovatno hvata sve veća panika. Jedan od najskupljih timova Čempionšipa ozbiljno rizikuje da se prdiruži Blekpulu u trećoj ligi. Kolibaši su večeras u gostima odigrali samo 1:1 proitiv Čarltona što znači da Milvol koji je prvi ispod crte ima priliku da još više smanji bodovnu razliku s obzirom da ima utakmicu manje.

Skupocena investicija Ros Mekormak je u osmom minutu udarcem glavom lobovao golmana Hendersona i doneo slavlje gostima. Ali, radost nije dugo trajala, pošto je Gudmundson ubrzo izjednačio na asistenciju Morgana Foksa. Srpski golman Marko Dmitrović je ceo meč proveo na klupi domaćeg tima.