"Otelul"

Ocelul konačno slavio iz šestog pokušaja

Vreme čitanja: 1min | pon. 01.09.14. | 22:37

Kristea sa dva gola srušio Rapid iz Bukurešta

OtelulOcelul je tek u 6. kolu rumunske Lige 1 ostvario prvu pobedu u prvenstvu, a neugodan niz prekinuo je protiv Rapida iz Bukurešta - 2:0. Svakako pomalo neočekivan rezultat ako se sve uzme u obzir, međutim, domaćin je tokom celog meča imao inicijativu i, na kraju, zasluženo osvojio sva tri boda.

Sve zasluge za ceo plen idu na račun Kristijana Kristee. Napadač Ocelula je postigao oba gola, prvi u 7, a drugi u 60. minutu, tako da je pola sata pre kraja meča najavio da je posao gotov. Ipak, crveni karton Avdića u 77. minutu mogao je da zakomplikuje čitavu situaciju, ali to toga nije došlo pošto klub iz Bukurešta nije uspeo da iskoristi igrača više.

Na spuštanju zavese na 6. kolo Lige 1 Univerzitatea Kluž je pobedila KSMS Jaši takođe sa 2:0. Viveiros je u 22. doveo domaćina u vođstvo, a Musat je u 38. minutu iz penala duplirao i praktično overio trijumf.