""

Ono kad ti najveći rival iz čistog zadovoljstva i to sa drugim timom upropasti sezonu... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.05.15. | 19:56

Juve slavio protiv Intera na Meaci i verovatno ostavio Nerazure bez Evrope

Ono kad ti najveći rival iz čistog zadovoljstva upropasti planove i verovatno te ostavi bez Evrope... Teško će biti rečima opisati kako će se posle novog neuspeha u Derbiju Italije osećati fudbaleri Intera. Od deset poslednjih duela dobili su samo jedan, a evo i danas su u situaciji kada je njima bitno, a Juveu totalno nevažno doživeli poraz - i to kakav. Slavila je Stara dama rezultatom 2:1 nakon što su Nerazuri bili čak i bolji, imali prednost od 1:0 i kontrolu igre...

Inter je bolje počeo utakmicu na Meaci što je bilo i za očekivati kada su objavljene startne postave. Masimilijano Alegri odlučio je da odmori svoje najveće zvezde i najbitnije igrače, pa tako u ekipi nije bilo Bufona, Pirla, Teveza, Vidala, Kjelinija... Manćini je izveo na teren najbolje što ima, ali i to je bilo premalo za šampiona Italije i finalistu Lige šampiona.

Domaćin je poveo u devetom minutu utakmice pogotkom Ikardija. Odbrana Juventusa bila je dosta statična, dozvolila je crno-plavima da kombinuju dugo pred njihovim šesnaestercem, a onda je na sve to Ikardi ostavljen potpuno sam na svega 17-18 metara od gola. Mladi Argentinac časa nije časio i odmah je opalio po lopti. Storari je bio nemoćan - 1:0. Bio je to šesti gol Maura Ikardija na poslednjih pet mečeva protiv Juvea u Seriji A.

Dugo je Inter čuvao tih 1:0, da bi u 42. minutu Nemanja Vidić napravio penal nad Alesandrom Matrijem. Četvrti start srpskog defanzivca u svom šesnaestercu posle kojeg je dosuđena najstroža kazna... Po ovom parametru Vidić je rekorder sezone u italijanskoj eliti.

Markizio je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu, tačnije u finišu utakmice, Juve je pokazao šta šampione razdvaja od proseka. Smireno, bez žurbe, gosti su sačekali svoj trenutak i - iskoristili ga. Pogodak za 1:2 i veliki trijumf Juventusa - ili bolje reći veliki poraz Intera - postigao je Alvaro Morata. U samo deset dana ovaj momak dao je tri istorijiski važna gola. Dva protiv Reala u polufinalnom dvomeču Lige šampiona i danas u Derbiju Italije. Iako ovaj susret nema takmičarski značaj za Staru damu nema sumnje da mu navijači crno-belih to nikada neće zaboraviti...

Ovom golu, doduše, značajno je doprineo i nespretni golman Intera Handanović. Prosto je neverovatno kako ga je lopta preskočila i završila u mreži posle ne baš snažnog udarca španskog golgetera.