"Hinterser"
"Hinterser"

Osnovan pre deset godina, sad grabi ka Bundesligi: Ingolštad u derbiju sačuvao prvo mesto (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.12.14. | 15:28

Darmštad skočio na treću poziciju, Niklas Filkrug dvostruki strelac u pobedi Nirnberga nad Alenom (2:1)

HinterserNa polovini prvenstva prvi je - Ingolštad! Klub osnovan pre samo osam godina fuzijom imenjaka iz bavarske oblasti grabi ka Bundesligi, pošto se posle 17. kola nalazi na liderskoj poziciji, koju je potvrdio trećom vezanom pobedom.

Možda i najvrednijom, jer je u jednom od derbija sezone uzeo meru Kajzerslauternu (2:0), zadržao šest bodova viška u odnosu na Karlsrue, a povećao razliku u odnosu na Crvena đavole an devet koraka, pa je već sada istakao kandidaturu da se naredne sezone naće u društvu Bajerna, Šalkea, Leverkuzena.

Junak meča bio je golman Ingolštada Ramazan Očkan. Austrijanac turskog porekla je u drugom poluvremenu zabeležio nekoliko odličnih internvencija, kad su gosti pretili da izjednače rezultat, a onda je šest minuta pre kraja asistirao rezervisti Stefanu Leksu i upisao novu trojku za domaći tim.

Treću poziciju na tabeli preuzeo je Darmštad, koji je čekao 86 minuta, ali je golom bivšeg igrača Herte Fabijana Holanda seriju nepobedivosti produžio na osam utakmica, a na petoj vezanoj nije primio gol.

U duelu ekipa iz donjeg doma tabele probuđeni Nirnberg je odneo bodove iz Alena zahvaljujući dvostrukom strelcu Niklasu Filkrugu, koji je postigao izvanredan gol iz slobodnog udarca.