""
""

Panduri čuva drugo mesto, Ocelulov beg iz “donjeg doma“

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.04.13. | 22:30

Konkordija je propustila šansu da iskoči iz opasne zone, dok je Glorija već sigurni putnik u Drugu ligu, kao i Jaši, koji je izgubio od Brašova sa 2:1

Iako Petrolul i Astra neprestano vrebaju drugo mesto i plasman u Ligu Evrope naredne sezone, Panduri tvrdoglavo čuvaju vicešampionsku poziciju, pritom ređajući pobedu za pobedom. Ovog puta stradala je Glorija, koja je već sigurni putnik u Drugu ligu – 4:0.

Već posle prvih 45 minuta bilo je rešeno pitanje pobednika, a do kraja je mreža “fenjeraša“ napunjena maksimalno.

Prvi gol na meču pao je u 15. minutu meča, kada Predesku bio strelac. Samo 11 minuta kasnije Ibeh je uvećao prednost domaćina, da bi se do sledećeg pogotka čekao skoro 45 minuta. Tačnije do 70. minuta, kada je Matulevičijus bio strelac. Konačni rezultat postavio je Nikoara u 93. minutu sa bele tačke.

Ocelul je ubeležio veoma bitnu pobedu kojom je dodatno osiguran beg od zone ispadanja, pošto je na svom terenu savladao Konkordiju sa 2:1.

Ipak, gosti su poveli u 14. minutu pogotkom Seredijuka, da bi samo šest minuta kasnije Sargi anulirao prednost. Tokom narednih 70 minuta nije bilo pogodaka, a onda je u poslednjim trenucima utakmice sudija dosudio penal u korist domaćina, koji je iskoristio Jorga, a zatim zaradio i žuti karton zbog preteranog radovanja.

Ocelul je došao do 11. pozicije i 34. boda, dok je Konkordija poziciju ispod sigurne zone.

Fudbaleri Brašova savladali su Jaši sa 2:1 u poslednjoj utakmici 28. kola. Strelci za goste bili su Tatar u 42. i Makado u 79. minutu, dok je utešni pogodak za Jaši bio Patulea u 19. minutu.