"Lung"

Panduri deklasirao Kluž, Astra sa dva igrača više samo do remija

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.03.15. | 21:59

Brašov se pokazao kao tvrd orah

LungPanduri je, iako gost, očekivano deklasirao fenjeraša Kluža sa 4:0, dok je Astra sa dva igrača više stigla samo do remija sa Brašovim - 1:1.

Roman je otvorio goleadu Pandurija već u 2. minutu, nastavio nesrećni Amadio autogolom u 45+1, da bi u finišu meča u roku od tri minuta Erik i Šalaj produžili agoniju Kluža koji sada ne zna za slavlje na poslednjih četiri utakmice.

Poslednji  duel večeri odigran je na stadionu Tineretuluj, gde je Brašov imao prednost od jednog gola, a posle je ostao sa dva igrača manje, pa je primio gol, ali je ipak uspeo da odoli Astri. Sve je bilo idealno, domaćin je vodio od 40. minuta zahvaljujući golu Ganee, a onda su u razmaku od 63. do 77. minuta zbog drugog žutog, odnosno crvenog kartona Jurić i Bencun morali na prevremeno tuširanje. Gosti su pritisli i uspeli da iskoriste brojčanu prednost tek desetak minuta pre kraja, kada je Tembo uspeo da donese bod.

Ono što je posebno neverovatno za Astru je statistički podatak da je na poslednjih devet mečeva čak sedam puta igrao nerešeno…