""
""

PSŽ počeo potragu za boljim životom: Klimava igra, ali pobeda u Lorijanu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.03.17. | 22:53

Debakl protiv Barselone ostavio je veliki ožiljak na Pari Sen Žermenu. Ali, život ide dalje i nema mnogo vremena za tugovanje i samosažaljevanje. Jer, Sveci moraju da spašavaju oni što može da se spasi. A to je pre svega titula prvaka Francuske. I večeras je, posle ne baš sjajnog izdanja, PSŽ kao gost savladao Lorijan sa 2:1 u poslednjoj utakmici 20. kola Lige 1. I sada ekipa Emerija Unaija ponovo zaostaje tri boda za vodećim Monakom.

Inače, Lorijan je protivnik koji baš, baš prija Parižanima i ovo mu je bio 10. uzastopni trijumf nad klubom iz Bretanje. I večeras je to, manje-više, delovalo rutinski, mada je pogodak Lorijana 20-ak minuta pre kraja doneo trunku neizvesnosti. Pa makar ona bila i lažna.

Namučio se PSŽ u prvom poluvremenu da načne borbene goste. A kada to nije pošlo direktno gostujućim igračima, onda su naterali domaćina da zatrese sopstvenu mrežu. I to je zaista i uradio Benžamin Žano posle kornera sa desne strane u 28. minutu.

Parižani su i posle tog gola, očekivano, nastavili da diktiraju tempo i kontrolišu situaciju na terenu. S vremena na vreme su i organizovali opasne napade, a jedan takav je Kristofer Nkunku pretvorio gol za 2:0 i to posle prve asistencije Edinsona Kavanija ove sezone.

Kada je u 68. minutu Mišel Sijani skočio najviše u kaznenom prostoru gostiju i glavom zatresao mrežu, činilo se da bi Lorijan možda mogao da proba da iznenadi goste i osvoji bod. Međutim, igrači PSŽ-a su posle toga prosto sakrili loptu, tako da Lorijan nije ni mogao da dođe u priliku da makar još jednom opasno zapreti.