"Slavlje Paulinja i Leandra Greka"

Paulinjo nastavlja da rešeta, Atalanta nije izdržala sa 10 igrača

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.11.13. | 14:29

U prvom nedeljnom meču Serije A, posle sedam utakmica bez pobede, Livorno minimalnim rezultatom slavio protiv Atalante

Slavlje Paulinja i Leandra GrekaNe ide se Livornu nazad u Seriju B. Povratnik u elitno društvo uspeo je da u 11. kolu prve lige Italije prekine crnu seriju od sedam utakmica bez pobede. Na Armando Pićiju je pala Atalanta, a Livorno je odmakao i od zone ispadanja i prodisao - 1:0.

Jedini gol na meču, pred solidno popunjenim tribinama, postigao je najbolji strelac Livorna Paulinjo u 11. minutu kada je sjajno plasirao loptu sa ivice šesnaesterca, i na kraju se ispostavilo već tada postavio konačan rezultat utakmice. Paulinju je to bio peti pogodak ove sezone.

Vrlo dobroj predstavi domaćih koji su većim delom utakmice kontrolisali igru, doprineo je Karlos Karmona koji je dobio dva žuta kartona u razmaku od samo 18 minuta pa je tim iz Bergama dobar deo utakmice igrao sa igračem manje.

Atalanta je pokušavala da dođe do remija u poslednjih dvadesetak minuta utakmice, ali nisu uspeli da urade ništa bitno, a opet je moglo da im se obije o glavu, pošto je Paulinjo imao još dve stopostotne šanse na drugoj strani da zapečati sudbina tima iz Bergama međutim jednom se ispred njega isprečila stativa, a jednom golmana Konsilji.