""
""

Poljska haubica nastavlja da gruva: Milik vratio Ajaks na vrh (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 20.04.16. | 22:38

Milik je u poslednjih devet prvenstvenih utakmica dao 12 golova, računajući i večerašnji duel

Ajaks je uzvratio udarac! Amsterdamski Kopljanici ponovo su na prvom mestu Eredivizije posle večerašnje pobede u gostima nad Herenvenom od 2:0 u utakmici 33. kola.

Samo 24 sata su proveli Koplanici na drugom mestu posle sinoćnjeg trijumfa PSV-a, a sada opet vode zahvaljujući boljoj gol razlici u odnosu na Filipsovce.

Večeras je, kao što je to često bio slučaj ove sezone, junak navijača Ajaksa bio poljski internacionalac Arkadijuš Milik.

Raspoloženi napadač amsterdamskog tima bio je strelac oba gola, s tim što je prvi, u 57. minutu došao posle penala koji je dosuđen zbog igranja rukom.

Sve dileme oko konačnog ishoda poljski fudbaler otklonio je sedam minuta kasnije. Milik je u poslednjih devet prvenstvenih utakmica dao 12 golova, računajući i večerašnji duel.

Srpski internacionalac Nemanja Gudelj odigrao je svih 90 minuta za Ajaks.

Ekipi Ajaksa ovo je bila peta uzastopna pobeda u duelima sa Herenvenom koji je ostao u donjoj polovini tabele, ali sa ogromnom zalihom od 16 bodova u odnosu na timove koji se nalaze u zoni ispadanja.