""
""

Prežaljeni Balikešir propustio „zadnji voz“, Bursa i Eskišehir dosadili i bogu i narodu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 07.03.15. | 20:00

Uzbudljiv duel davljenika završen rezultatom 2:2, a u Eskišehiru ceo jedan šut u okvir gola

Eskišehir i Bursa su odigrali, vrlo verovatno, jednu od najdosadnijih utakmica ove sezone u turskom šampionatu. Nije poena u rezultatu, dešava se da utakmice koje se završe sa 0:0 na semaforu budu pune šansi i uzbuđenja, ali u Eksišehiru je u subotu veče upućen ukupno jedan šut u okvir gola za 90 minuta, pa vi sami smislite koliko je „zanimljiva” ta utakmica bila. Sreća pa su prethodna tri susreta u Turskoj bila strašno zanimljiva, pa će ova dosada koju su priredili fudbaleri u Eskišehiru brzo biti zaboravljena. Naime, u ranijem terminu u subotu, Balikešir i Rize su odigrali sjajnu utakmicu koja je završena rezultatom 2:2, utakmica koja je bila na nivou najboljih timova Super lige, a timovi su zapravo davljenici.

Balkanci su postigli oba pogotka za Balikešir. Najpre je napadač domaćeg tima, Bosanac Ermin Zec pogodio za 1:0 u 4. minutu, da bi u 49. minutu defanzivac Ante Kulušić povisio na 2:0. Ipak ni to nije bilo dovoljno da Balikešir upiše trijumf posle sedam uzastopnih nauspeha, jer su gosti za svega šest minuta u 77. i 83. došli do izjednačenja, a čak su do kraja utakmice imali preko Obranijaka i Kosea priliku da naprave veliki preokret. No, u tome nisu uspeli, pa su morali da se zadovolje sa 2:2.

U Eskišehiru se zaista nije desilo ništa vredno pomena. Preskupa Bursa sa Bakambuom, Ćivelijem, Belušijem i Fernandaom u timu, nije uspela ni da pripreti Eskišehiru. Niti jednom za čitavih devedeset minuta. Goran Čaušić, izdanak Zvezdine škole fudbala odigrao je svih devedeset minuta u dresu domaće ekipe, koja Bursu zaključala do te mere da gosti nisu uspeli da upute nijedan jedini šut u okvir gola. Eskišehir je bio bolji rival, uputio više šuteva, imao više lopte u nogama, ali ni on nije uspeo da nađe put do gola. Domaći će tako nastaviti da se bore za svoje mesto u eliti, dok je Bursa ovim kiksom sebe stavila u nezgodnu poziciju, pa bi Bašakšehir i Trabzon, eventualnim pobedama mogli da ih preskoče na tabeli.

18. BALIKESIR 23 3 6 14 25 45 15

TurskaSuper ligLudovik ObranijakGoran ČaušićEvropaEskišehirsporErmin ZecBursasporBalikeširAnte Kulušić