""
""

Prosinečki doživeo još jedan težak poraz, Fener iskalio bes na Robertu Karlosu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 31.08.13. | 21:36

Elazig slavio u Kajzeriju sa 3:1, što je drugi uzastopni poraz čete bivšeg trenera Crvene zvezde

Lepo je Robert Prosinečki otvorio sezonu pobedom nad Sivasom, ali onda je usledio “kanal”. Prošle nedelje je Kasimpaša očitala lekciju Kajzeriju i slavila sa 3:1, a još veći šok za klub iz Andaluzije usledio je večeras kada su na svom terenu deklasirani od Elaziga sa identičnim rezultatom.

Posle samo 45 minuta igre na semaforu je stajalo šokantnih: 0:3! Novi prvoligaš koji je izveo tim sa samo dva inostrana igrača u prvih 11 je vodio golovima Jilmaza, Gerke i Ozkaje. Bilo je jasno da Kajzeriju preti debakl.

Ipak, u drugom delu igre je opao tempo igre, domaći su uspeli da dođu do počasnog pogotka preko Jaje u 66. minutu, ali to je bilo sve. Olakšavajuća okolnost za Prosinečkog je to što zbog povreda nije mogao da računa na trojicu možda i ponajboljih igrača u timu Boboa, Merta Nobrea i Marka Simića, mada ni to ne može da bude alibi za očajne partije u prethodna dva kola. Srđan Mijailović je odigrao ceo meč za domaći tim.

Fenerbahče je preboleo izbacivanje iz Evrope i sav bes iskalio bes na Sivasu koji sa klupe predvodi njihov nekadašnji igrač Roberto Karlos. Sa ubedljivih 5:2, Fener je naneo težak poraz Sivasu, a istakao se dvostruki strelac Dirk Kajt.

Ni gol Milana Baroša nije bio dovoljan Antaliji da izbegne poraz od Burse koja igra kao preporđenja od dolaska Krištofa Dauma.