""
""

Ramo, Ramo druže moj: Albanac čuva Minhen u Cvajti, Buaduz uništio Lajpcig (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 08.05.15. | 20:43

Albanski vezista šest minuta pre kraja utakmice u Frankfurtu postigao pobedonosni gol za Lavove protiv ekipe FSV-a

Nekada veliki Minhen 1860 tokom cele sezone u Cvajti igra po ivici žileta i koketira sa mogućnošću da od sleće sezone padne čak u treći rang takmičenja. Ipak, večeras je u gostima pobedio FSV Frankfurt sa 1:0 u utakmici 32. kolo i ostali tik iznad crte.

Velika i važna tri boda minhenskim Lavovima na gostovanju u Frankfurtu doneo je albanski reprezentativac, rođen u Kosovskoj Mitrovici, Valdet Rama golom u 84. minutu.

Rama se odlično snašao posle jednog dubinskog pasa po desnoj strani, šprintao maltene preko pola terena, potom izdržao udar protivničkog igrača i u padu ćušnuo loptu iza leđa golmana frankfurtskog kluba.

Prethodni put minhenska ekipa slavila je na gostovanju FSV-u u novembru 2012. godine, a domaćinu bi sada moglo da bude baš neprijatno u poslednja dva kola u borbi za opstanak.

Iznenađenje večeri, međutim, desilo se u Lajpcigu, gde je gostujući Sandhauzen uništio domaćina i njegove ambicije da se domogne Bundeslige sledeće sezone.

Heroj meča, ali i večeri bio je Aziz Buaduz, Nemac marokanskog porekla koji je zabeležio het-trik.

Ovaj 28-godišnji napadač je protivničku mrežu zatresao u 54, 59. i 74. minutu, a pogodak je dao Marko Tijede u 36. minutu.

Ekipi Sandhauzena ovo je bila prva pobeda posle tri utakmice u Cvajti i do kraja bi mogao da pretekna Lajpcig na šesto mestu na tabeli.

Ni fudbaleri Alena se očigledno još nisu predali u borbi za očuvanje drugoligaškog statusa, pa su na gostovanju Fortuni u Dizeldorfu trijumfovali sa 2:0.

Iako se i dalje nalaze u zoni ispadanja, razlika je dva boda u odnosu na Minhen 1860 koji je prvi iznad crte. Pogocima Orhana Ademija i Jirgena Đasule iz penala Alen je upisao sedmu pobedu u prvenstvu.

14. GROJTER 31 7 13 11 33 37 34
15. MINHEN 1860 32 8 9 15 39 48 33