""
""

Revija penala u Istanbulu, Fener se provukao (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.01.16. | 17:32

Kanarinci sada imaju pet bodova i dve utakmice više od drugoplasiranog Bešiktaša

Fudbaleri Fenerbahčea učvrstili su se na liderskoj poziciji turske Superlige posle pobede nad gostujućim Rizeom od 2:1 u utakmici 19. kola.

Iako su pala tri gola, ne može da se kaže da su navijači na stadionu Šukru Saračoglu mogli baš da uživaju u fudbalskim bravurama. Reprezentativac Srbije Lazar Marković odigrao je svih 90 minuta za domaćina.

Brazilac Fernandao bio je najzaslužniji za uspeh Kanarinaca iz evropskog dela Istanbula kojima je ovo bila 14. pobeda u šampionatu.

Fernandao je postigao oba gola i to iz penala, s tim što je onaj prvi u 29. minutu, čini se, bio prestrogo dosuđen zbog običnog remplovanja. U drugom slučaju, u 40. minutu, sve je bilo čisto, radilo se o igranju rukom.

Da stvar bude zanimljivija i gosti iz Rizea su pogodak dali sa bele tačke, posle prekršaja golmana Fenerbahčea. Strelac je bio Ludovik Silvestre u 47. minutu.

Inače, ovo je najpopularnijem turskom klubu bila 10. uzastopna pobeda u svim takmičenjima, dok je Rize zabeležio treći poraz zaredom.