Roma i dalje u glavi - Barsa ipak pregurala Slepe miševe i korača ka tituli

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.04.18. | 17:35

Nije to bila najblistavija partija Katalonaca. Lako su poveli sa 2:0, Valensija je zapretila, ali je domaćin odbranio trijumf

Roma još peče, ali Barselona je napravila novi korak ka osvajanju titule prvaka Španije pobedom nad gostujućom Valensijom od 2:1 u derbiju 32. kola Primere. Ovom trijumfu svedočio je poluprazni Nou Kamp, jer je valjda jedan deo navijača Blaugrane bio razočaran eliminacijom u četvrtfinalu Lige šampiona.

Ipak, ove sezone u Primeri fudbaleri Barselone ništa ne prepuštaju slučaju. Večeras je sjajan bio Brazilac Filipe Kutinjo koji je asistirao kod oba pogotka.

Prvi je mrežu Slepih miševa sa Mestalje zatresao Urugvajac Luis Suarez i to mu je bio 23 prvenstveni pogodak. Posle toga Valensija je imala dve sasvim dobre prilike da dođe do izjednačenja, ali se Guedeš nije proslavio, a zatim je Mark Andre Ter Štegen odbranio udarac Rodriga.

Prednost Barselone duplirao je Samjuel Umtiti u 51. minutu to mu je bio prvi gol u Primeri ove sezone. Prethodno je kao rukom centrirao Kutinjo.

U nastavku je domaćin imao još par dobrih situacija da uveća prednost, ali redom nisu bili precizni Kutinjo, Inijesta i Mesi.

A onda taman kada je delovalo da neće biti uzbuđenja u završnici, Usman Dembele je napravio penal. Dani Pareho je izveo najstrožu kaznu, Ter Štegen je praktično odbranio udarac, ali mu se lopta nekako izmigoljila, prošla ispod tela i zakoprcala se u mreži.

Vrag je odneo šalu, pa su domaći igrači na kraju morali i da čuvaju rezultat, ali su to uglavnom radili čuvajući loptu u nogama i napadajući protivnika.