"Sporno: Timo Verner i Ralf Farman"

Sad i malom Lajpcigu sudije počele da pomažu: Nepostojeći penal u 18. sekundi, pa autogol! Osma u nizu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 03.12.16. | 20:24

Sead Kolašinac tragičar u porazu Šalkea od senzacionalnog lidera Bundeslige

Sporno: Timo Verner i Ralf FarmanBajka se nastavlja! RB Lajpcig je i dalje na vrhu Bundeslige. Sam. Niko mu ništa ne može. Iako je u završnoj utakmici subotnjeg programa 13. kola morao nekoliko puta da spasava bodove protiv Šalkea. Na kraju ih je zgrabio sva tri i fantastičan niz produžio na osam vezanih pobeda - 2:1.

Poslednja je izvojevana možda na najteži način od svih prethodnih, pošto su se gosti iz Gelzenkirhena - i sami u dobroj formi, neporaženi do večeras na 12 uzastopnih utakmica - predstavili kao sjajan tim i na osnovu svega viđenog zaslužili makar bod na Red Bul areni.

Ispostavilo se da je odluka o pobedniku pala usled jedne pogrešne sudijske procene početkom prvog i nesrećnih okolnosti koje su dovele do autogola Seada Kolašinca na startu drugog poluvremena. Ta dva pogotka bila su dovoljna Lajpcigu da ostane jedini tim ove sezone koji je postizao makar po gol na utakmici, ali još važnije da obraduje 42.558 navijača, koji imaju sva prava da sanjaju Slataru.

Jer, Lajpcig kidiše na golu rivala iz svih oružja. Večeras se prvi ga Ralfu Farmanu zaleteo Timo Verner i izazvao spornu odluku sudije Bastijana Dankerta. Naime, glavni arbitar je pokazao na belu tačku posle samo 18 sekundi, odbivši da uvaži signalizaciju pomoćnika da prekršaja Šalkeovog golmana nije bio. Kao što i nije. Svejedno, domaćin je dobio poklon, a Verner nije propustio priliku da postigne osmi gol u sezoni.

Samo, opasan je Šalke. Ima mlad, poletan i kuražan tim. Još važnije, tim koji uvek igra napred. Takvo opredeljenje trenera Markusa Vajcirla gosti iz Gelzenkirhena krunisali su po isteku pola sata kad je Sead Kolašinac pokazao da se nalazi u dobroj formi i poravnao na 1:1.

Ruku na srce, nije ovo bilo veče levog spolnjeg Šalkea. Jeste igrao dobro, ali ga je poterao maler u 47. minutu. Posle slobodnog udarca sjajnog Šveđanina Emila Forsberga nehotice je Kolašinac ubacio loptu u svoju mrežu i tako uticao da gosti, koji su prethodno propustili dve šanse preko Alesandra Šefa postanu tim koji će zaustaviti Lajpcig.

Nije im se dalo.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić odigrao je 90 minuta na poziciji štopera u dresu Šalkea i zaradio žuti karton pred kraj prvog dela.