Samo je vetar tresao mreže u Blekburnu

Vreme čitanja: 2min | pon. 23.12.19. | 22:41

Bez golova na zatvaranju 23. kola Čempionšipa

Tvrd okršaj na zatvaranju 23. kola Čempionšipa odigrali su Blekburn i Vigan, ali su nedostajali golovi pa da utakmica dobije bolje ocene. Na kraju se ispostavilo da je samo vetar tresao mreže na čuvenom Ivud Parku kada su već golmani blistali na obe strane i imali svoje veče - 0:0.

Ironično zvuči podatak da smo najbolju igru videli tek posle povrede najboljeg fudbalera domaćeg tima Bredlija Daka koji je u 68. minutu izašao zbog povrede kolena. Samo nekoliko minuta kasnije napadač Roversa Deni Grejem je propustio najbolju šansu za domaći tim kada je iz blizine posle sjajnog centaršuta pogodio prečku. I Luis Holtbi je umalo doneo pobedu Blekburnu u drugom minutu nadoknade, ali je golman gostiju Džons maestralno zaustavio težak šut u poslednjem trenutku.

Na drugoj strani i Vigan je u poslednjih 20 minuta imao dve izgledne prilike da dođe do prve pobede posle čak deset utakmica, ali je zablistao i golman Blekburna Volton koji je maestralno zaustavio dobre pokušaje Džamala Louva i Džoša Vindasa.

Posle svega viđenog i podele plena Blekburn ostaje na solidnom osmom mestu sa tendencijom da se umeša u borbu za plej-of ukoliko nastavi sa dobrim rezultatima, dok je Vigan osvojenim bodom pobegao sa samog dna i prepustio fenjer poslednjeplasiranom Stouku.