"Fabio Borini proslavlja pogodak"

Sanderlend se konačno probudio, Borinijev projektil u finišu rešio derbi severa! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.10.13. | 16:46

Italijan fenomenalnim pogotkom u 84. minutu doneo Crnim mačkama prvu pobedu u sezoni

Fabio Borini proslavlja pogodakGustavo Pojet vraća Sanderlend u život! Posle osam utakmica agonije, Crne mačke su konačno upisale prvu pobedu u sezoni, za navijače sigurno i najslađu, u derbiju severa sa Njukaslom - 2:1! Sjajan pogodak Fabija Borinija u 86. minutu rešio je pitanje pobednika u jednom izuzetno napetom meču i crveno-bele odveo do najvećeg uspeha u dosadašnjem delu Premijer lige.

Derbi je počeo na najbolji mogući način - ranim pogotkom Stivena Flečera, koji je već u petom minutu realizovao centaršut Adama Džonsona, matirao Krula i izazvao erupciju slavlja na stadionu Svetlosti!

Rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvreme, u kojem je gost više pretio, a Sanderlend imao prednost. Ipak, u 57. minutu jedan od najboljih fudbalera Njukasla Matju Debuši iskoristio je uspavanost odbrane rivala, oštru loptu Hatema Ben Arfe s leve strane i derbi učinio još interesantnijim.

Napadi gostiju su se ređali, Sanderlend je povremeno uspevao da odgovori na nalete rivala, a onda je na scenu stupi dugo osporavani Fabio Borini, koji je Džonsona zamenio u 68. minutu. Momak kojeg je Paolo Di Kanio doveo često je bio meta kritika zbog nedostatka "ubilačkog" instikta, međutim... Upravo je Italijan rešio pitanje pobednika.

Igrao se 84. minut kada je Borini dobio loptu od Jozija Altidora, povukao je metar ili dva, raspalio po njoj sa nekih 20-ak metara, a nemoćni Krul je samo vrhovima prstiju zakačio, ali nedovoljno da joj promeni smer.

Sanderlend se ovom pobedom konačno pomerio sa dna tabele i sada ima četiri boda, dok je Njukasl na desetoj poziciji sa 11 bodova.