""
""

Silni Super Orlovi odleteli u finale! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 06.02.13. | 18:20

Nigerija deklasirala Mali u polufinalu Kupa Afričkih Nacija sa 4:1 i postala prvi finalista takmičenja

Nigerija se vraća na velika vrata! Nekada prva fudbalska sila Crnog kontinenta, posle decenije posrtanja je opet bitan faktor u Africi. Popularni Super Orlovi su u polufinalu Kupa Afričkih Nacija pregazili selekciju Malija sa 4:1 i na taj način se plasirali u meč za titulu.

Nigerijci su odigrali fantastično prvo poluvreme u kojem su sa tri gola rešili pitanje pobednika u ovom susretu. Nigerija je povela u 25. minutu kada je Mozes sjajno prošao po desnoj strani i uposlio Ečiejilia, koji pogađa 1:0. Samo pet minuta kasnije novi gol u mreži Malija. Ponovo su Nigerijci odigrali odličnu akciju po desnoj strani, Emenike je ubacio za Idejea, napadač kijevskog Dinama je precizan za 2:0. U samom finišu prvog poluvremena Nigerija postiže i treći gol. Emenike je pogodio uz pomoć živog zida Malija za ubedljivu prednost na poluvremenu od 3:0.

Pečat na trijumf i debakl Malija je stavio Ahmed Musa, koji je posle asistencije Ambrouza bez većih problema matirao Samasu za ubedljivih 4:0.

Braun IdejeEmanuel EmenikeKup afričkih nacijameđunarodni fudbalNigerijareprezentativni fudbalViktor Mozes