""

Sinoć pobedio, jutros oteran sa klupe Plavaca!?

Vreme čitanja: 1min | sre. 14.12.16. | 16:16

Neobična smena menadžera u Birmingemu koji se bori za plej-of u Čempionšipu

Engleski drugoligaš Birmingem zabeležio je sinoć trijumf nad Ipsvičom od 2:1 posle kojeg je zaposeo sedmu poziciju u Čempionšipu, ali to nije bilo dovoljno menadžeru Geriju Rovetu da zadrži posao na Sent Endrjuzu.

Domaćini su poveli u prvom poluvremenu iz penala golom Donaldsona, a na 2:0 u 54. minutu povećao je Majkl Morison. Traktoristi su preko Vebstera stigli samo do utešnog gola, bez mogućnosti du groze prednost Plavaca.

Međutim, šok je usledio jutros kada je Birmingem na svom sajtu objavio da je momentalno smenio menadžera Roveta.

U izjavi dostavljenoj medijima klub je objavio da traži hitnu zamenu za njega, kako bi se novi menadžer na vreme pripremio za početak januarskog prelaznog roka, a biće mu dostupna i solidna količina novca za pojačanja.