""

Sitijevo lutanje i sreća što Mertens nije imao svoje veče! Seviljina pogibija u Moskvi, egzekutor - Kvinsi Promes! Liverpulova sedmica (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | uto. 17.10.17. | 22:43

Bernardova simultanka za važan trijumf Šahtjora

Od sigurne pobede, do umalo prosutih bodova! Tako je izgledao put kojim su fudbaleri Mančester Sitija prošli za ovih 90 minuta fudbala u velikom derbiju protiv Napolija! Na kraju je Siti uspeo da sačuva živu glavu i slavi rezultatom 2:1 (2:0)!

Mada, Građani su imali sreću zbog toga što Dris Mertens nije imao svoje veče. Prvo zbog ispuštenog jedanaesterca u finišu prvog poluvremena, onda i zbog udarca na ulasku u poslednjih deset minuta utakmice, kada je lopta prohujala pored gola. Da je bio u svom vinklu, veliko je pitanje da li bi iste brojke stajale na semaforu.

Opet, imao je i Siti više od igre u prvih 45 minuta, kada ne da je moglo da padne dva, već četiri ili pet golova!

Poput razarajuće mašine igrali su Gvardiolini majstori i činili da gledaocima na Etihadu zastane dah od spektakularnih poteza, gotovo u svim etapama meča. Na kraju se sve svelo na pogotke Rahima Sterlinga i Gabrijela Žezusa u prvih 13 minuta utakmice, mada je Siti do kraja utakmice imao i gol iz ofsajda, prečku Kevina de Brujnea, pokušaj Kajla Vokera u ranoj fazi, pa udarac Leroja Sanea... Previše ispuštenih šansi za Siti, što Napoli nije umeo da kazni.

A nije da Napoli nije imao svojih šansi. Pamtiće Marek Hamšik udarac sa sredine drugog dela! Bio je Napolijev kapiten u šesnaestercu, primio odličan pas i pucao, ali je Voker u poslednjoj sekundi uklizao i izbacio loptu u korner.

Siti kao da je izgubio snagu u drugom poluvremenu, pošto je Napoli imao gotovo punu inicijativu. Samo, nedostajao je završni potez kako bi se materijalizovala prednost... Jedini gol za Napoli delo je Dijavare, koji je u 73. minutu preuzeo odgovornost i matirao Edersona sa bele tačke, posle drugog dosuđenog penala na utakmici.

Na kraju, ostalo je samo 2:1.

Liverpul je ostavio pustoš u Ljudskom vrtu! Posle dva uzastopna remija Redsi su iskalili nakupljeni bes i slomili Maribor u paramparčad. Dva puta Firmino, dva puta Salah, Kutinjo i po jedna asistencija sve trojice za ubedljivih 7:0 (4:0).

Doduše, ovde nije ni bilo upitno kakav će konačni ishod biti, već kojim će se rezultatom završiti utakmica. A završilo se realno - i tu Maribor prosto nije mogao ništa.

Koliko je Liverpul ispred Maribora možda i najbolje govori to da je do 19. minuta rezultat bio 3:0, a Firmino, Kutinjo i Salah su se izmenjali na listi strelaca.

Egipatski Faraon je u smiraj prvog dela uspeo dodatno da uveća razliku, da bi Firmino lukavim potezom postavio stvari na svoje. Na kraju je svoj prvenac u dresu Redsa u Ligi šampiona upisao i Aleks Okslejd Čembrlen, da bi i golobradi Trent Aleksander Arnold takođe pribeležio gol koji će pamtiti celog života. U poslednjim trenucima meča.

Iznenađenje u Moskvi! I to pogibija Sevilje! Krcata Otkritje Arena dočekala je istorijsku pobedu u Ligi šampiona i prvu nakon sezone 2012/13, pošto je Spartak razneo Sevilju rezultatom 5:1.

Moskovski crveno-beli večeras slave svog ponajboljeg igrača - Kvinsija Promesa! Dva gola, pa još dve asistencije, Lorencu Melgarehu i Luizu Adrijanu, pogurali su ruskog šampiona do važnog trijumfa u grupi gde će se bitka za dva mesta u nokaut fazi voditi možda i do poslednjeg kola.

Promes je otvorio golgetersku seriju u 18. minutu, ali ga je anulirao Simon Kjer tačno nakon pola časa igre. Ipak, sredinom drugog poluvremena Spartakov blickrig slomio je Seviljin duh. Prvo je Lorenco Melgareho dobio odličnu loptu od Promesa na ivici kaznenog prostora, odakle je raspalio loptu i matirao Serhija Rika, da bi Denis Glušakov iz gotovo identične pozicije pretvorio centaršut Dimitrija Kombarova u gol. Riko je bio nemoćan.

Tu nije bilo sve, pošto je pretposlednji ekser u Seviljin „kovčeg“ zakucao Luiz Adrijano u 74. minutu. I to posle gotovo savršeno izvedene kontre i Promesove asistencije koja je Seviljinu odbranu ostavila potpuno ogoljenu! Poslednji je morao da ukuca apsolutni heroj Spartaka ove zvezdane večeri - Kvinsi Promes. I to na spektakularan način - dvojici protivnika provukao je loptu kroz noge, pre nego što je raspalio po istoj i zapalio mrežu!

Fantastična partija holandskog golgetera!