"Trenutak kada Sojunču odnosi loptu rukom ispred napadača Štutgarta i dobija crveni karton"

Sojunču igrao rukomet i pogurao Štutgart do pobede

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.10.17. | 19:57

Frajburg sa deset igrača bez šansi na Mercedes areni

Duel dve klasične domaćinske ekipe pripao je - a kome drugom nego domaćinu. U ovom slučaju Štutgartu. Švabe su nastavile žetvu bodova na svojoj Mercedes areni, nekadašnjem Nekaru i Gotlib Dajmleru, slavivši protiv Frajburga sa ubedljivih 3:0

Utakmica je praktično rešena u 12. minutu, kada je štoper gostiju Čaglar Sojunču postupio dosta neinteligentno i pod pritiskom protivničkog napadača odneo loptu rukom u stranu. Kako je u tom trenutku bio zadnji igrač odbrane, a pritom namera je bila jasno vidljiva, sudiji Tobijasu Štileru nije ostalo ništa drugo nego da ga pošalje na tuširanje.

Sa devetoricom igrača u polju Frajburg nije imao šta da traži protiv tima koji je sve bodove do sada osvojio na svom bunjištu. Danijel Ginčeg, koji je dobio prednost u odnosu na Simona Terodea opravdao je očekivanja i pogodio za 1:0 u 38. minutu. Igrala se nadoknada prvog dela kada je Benjamin Pavar, štoper domaćih, glavom pogodio za 2:0 i ubio svaku nadu momaka Kristijana Štrajha.

Konačan rezultat postavio je Terode pošto je dobio šansu u drugom delu...

S ova tri boda Švabe su na šest bodova od zone ispadanja i sada mnogo lakše dišu, što se za Frajburg na 15. poziciji ne može reći.