Šta to uradi, crni Mario? Kapiten gurnuo Štutgart ka Cvajti (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.02.19. | 19:55

Švabe ispustile tri boda u 94. minutu

Štutgart nastavlja da klizi ka Cvajti. Još jednom puleni trenera Markusa Vajncerila nisu uspeli da iskoriste zicer na svom terenu gde su dozvolili Frajburgu da im u 94. minutu otme dva boda - 2:2 (0:1).

Glavni krivac za ovaj kiks je verovatno Mario Gomez, veteran koji je ušao s klupe u drugom poluvremenu i razmrdao tim, ali ga i sa dva žuta kartona i isključenjem potom ostavio na cedilu u 89. minutu.

Gosti su iskoristili brojčanu prednost i u jednom od poslednjih napada, posle sjajne lopte Grifa na drugu stativu Florijan Niderlehtner se našao na pravom mestu i pogodio za konačnih 2:2, posle uzbudljive utakmice.

Frajburg je bio bolji u prvih 45 minuta, a stigao je do vođstva posle četiri minuta igre odličnim udarcem Janika Haberera sa distance. Ipak, borbeni Štutgart je tek u nastavku zaigrao bolje, a levi bek Emilijano Insua u 75. i rezervista Didavi u 84. preokrenuli su rezultat u korist Švaba.

Niko u tim trenucima nije razmiljao da bi Štutgart mogao da ispusti prednost, a onda je usledila glupost kapitena koji je nesmotrenu udario rivala, a glavni sudija Ajtekin ga je odmah poslao u svlačionicu. Bio je to znak i gostima da jurnu po bod što su i učinili, pa Štutgart posle 20. kola i dalje ostaje na 15. mestu (koje garantuje baraž) sa tri boda manje od bezbedne zone.

NEMAČKA 1 - 20. kolo

Hanover - RB Lajpcig 0:3 (0:1)