""
""

Standardov ćorak u valonskom derbiju, kakva je sudbina Sa Pinta? (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.09.17. | 20:04

Navijači Standarda očekivali su mnogo od svoje ekipe u valonskom derbiju protiv Šarlroa, ali nisu videli ni pobedu, ni golove na stadionu u Liježu. Doduše, ni Šarlroa nije uspeo da zatrese protivničku mrežu, ali mu mršavih 0:0 više odgovara jer je sada ostao sam na vrhu tabele Pro lige posle šest odigranih kola.

A najveći gubitnik ovog derbija mogao bi da bude trener Standarda Rikardo Sa Pinto o čijem statusu bi, prema navodima belgijskih medija, moglo da bude reči. A nije ni čudo, s obzirom da velikan iz Liježa trenutno zauzima 12. mesto na tabeli sa samo jednom pobedom.

Navijači Standarda napravili su dobru, na momente čak i zastrašujuću atmosferu na stadionu Moris Dufran, ali ni to nije pomoglo domaćoj ekipi da stigne do preko potrebna tri boda.

A nije pomoglo ni to što je portugalski trener promešao karte sa namerom da iznenadi kolegu na klupi ekipe Šarlroa. Čak je i golman Standarda Giljermo Očoa u finišu prvog poluvremena paradom morao da spašava domaćina.

U prvoj utakmici dana fudbaleri Genta ponovo nisu uspeli da dođu do prvog prvenstvenog trijumfa u sezoni, pošto je Genk izvukao bod - 1:1.

Domaćin je poveo u 35. minutu golom Danijela Milićevića iz penala, a minut pre kraja utakmice konačan rezultat postavio je Jakub Brabec.

BELGIJA 1 - 6. KOLO

Anderleht - Lokeren 3:2 (1:2)