""
""

Strašna četvorka zapalila Sent Džejms Park: Mitrović, Vajnaldum, Perez i Sisoko rastavili Norič na komade! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.10.15. | 18:54

Srpski napadač postigao prvenac na domaćem terenu, u fantastičnoj utakmici gde su blistali četvorostruki strelac Žoržinjo Vajnaldum i fantastični paker Musa Sisoko - 6:2

Strašna četvorka je su konačno zapalila Sent Džejms Park i to na onaj način o kome su Uprava i navijači Njukasla mogli samo da maštaju. Fenjeraš engleske Premijer lige pre ovog kola konačno je pokazao sav svoj potencijal i snagu, a to su na svojoj koži najbolje osetili Kanarinci iz Noriča, koje su popularne Svrake prosto demolirale - 6:2 (3:2).

Svoje fantastično veče Žoržinjo Vajnaldum, ovog leta plaćen PSV Ajndhovenu čitavih 20.000.000 evra, otvorio je u već u 14. minutu i to zahvaljujući asistenciji fenomenalnog Muse Sisokoa, koji je spakovao čak tri pogotka svojim napadačima. Ipak, samo šest minuta kasnije Diumersi Mbokani je otkrio sve nedostatke u odbrani ekipe Stiva Meklarena, baš kao i Natan Redmond u 34. minutu.

Ipak, u međuvremenu su domaći pucali iz svih oružja. Vajnaldum je u 26. minutu, ponovo nakon dodavanja Sisokoa, vratio vođstvo na stranu domaćina, dok je sedam minuta kasnije Ajoze Perez iz drugog pokušaja matirao nesrećnog Džona Rudija, za 3:1 u tom trenutku. Pomenuti propust odbrane domaćina i pogodak Redmonda samo su učinili da domaća publika i u nastavak meča uđe sa velikom strepnom.

Ipak, ona je trajala samo do sredine drugog dela igre, kada je domaćin sa dva gola razrešio pitanje pobednika ove utakmice. Svoj trenutak slave u 64. minutu dočekao je i neumorni srpski napadač Aleksandar Mitrović, koji je odličan pas Sisokoa sjajno primio na grudi, spustio na levicu i poslao projektil pod prečku gostujućeg gola.

Pogodak srpskog napadača samo je bio uvod u furioznu završnicu spektakularne večeri Žoržinja Vajnalduma. Bivši igrač PSV Ajndhovena u 66. minut je postigao svoj treći gol na ovoj utakmici, dok je kao šlag na tortu stigao projektil u 85. minutu za velike ovacije Njukaslove publike.

Šansu da napravi veliku potvrdu ulaska u pravu formu igrači Njukasla imaće za sedam dana u Stadionu Svetlosti u Sanderlendu, protiv ekipe koja je nakon devetog kola zakucana za dno tabele Premijer lige.