""

Tako se osvaja titula! Benfika stavila obe ruke na pehar (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.05.16. | 23:32

Mitroglu i Taliska doveli Orlove na korak od uspeha iako je velikan iz Lisabona imao igrača manje

Benfika uzvraća udarac! Pehar namenjem šampionu Portugalije, kako sada stoje stvari neće menjati vlasnika. Benfika je večeras u gostima savladala Maritimo sa 2:0 u utakmici 33. kola Primeire i vratila se na lidersku poziciju na tabeli.

Tako uoči poslednje kola šampionata Benfika ima dva boda više od Sportinga. Sledećeg vikenda Benfika će dočekati Nasional, dok će Sporting imati znatno teži posao jer ide na noge Bragi. Inače, u slučaju istog broja bodova u Primeiri prvo odlučuju međusobni dueli, a tek posle ukupna gol razlika.

Večeras je Benfika pokazala zašto je šampion, a do zlatna tri boda došla je sa igračem manje jer je u 37. minut jedan od najtraženijih mladih fudbalera u Evropi, Renato Sančes zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Kao i mnoog puta do sada tvorac pobede slavnog lisabonskog kluba bio je grčki napadač Kostas Mitroglu.

Bivši fudbaler Olimpijakosa i Fulama otvorio je bravu domaćina sa Madeire u 48. minutu i od tog trenutka Benfika je igrača lakše i rasterećenije.

Da će gosti osvojiti ceo plen definitivno je posalo jasno sedam minuta pre kraja utakmice kada je Taliska zatresao mrežu iz slobodnog udarca sa 18 metara.

Brojčano stanje stvari na terenu bilo je poravnato od 89. minuta kada je zbog drugog žutog kartona pre vremena u svlačionicu morao Franseržo

Dobru partiju u redovima aktuelnog šampiona Portugalije ponovo je pružio srpski internacionala Ljubomir Fejsa koji je odigrao svih 90 minuta.