Trabzon na hlađenju, Bursa na pol poziciji za Evropu, odluka u dva poslednja kola (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.05.15. | 17:13

Majstorija Žosuea obradovala Krokodile, Eskišehir sa Goranom Čaušićem rastužio tim sa obale Crnog Mora

Navijači se rashlađivali šmrkom

Krokodili plove preko Bosfora do Evrope! Bursa je u 32. kolu Super liga savladala Gazijantep sa 2:0 uz majstoriju Žoseua iz slobodnog udarca i preuzela sudbinu u svoje ruke s obzirom na to da je pretekla Trabzon na petom mestu na tabeli, poslednjem koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Tačnije, ni ono možda neće biti dovoljna, ali samo pod uslovom da Bursa u revanšu polufinala nacionalnog Kupa šokira Fenerbahče na Šukru Saračoglu stadionu i zakaže megdan sa Galatasarajem, koji ima rutinski zadatak da sačuva 4:1 iz prvog okršaja sa Sivaspom. U tom slučaju Bursa će do međunarodne scene preko Kupa, ali pošto će u Istanbulu ipak biti u ulozi autsajdera prvenstvo je mnogo realnija opcija.

Posebno posle današnjih utakmica tokom kojih joj je pomoglo i isključenje bivšeg igrača Crvene zvezde Ognjenja Vranješa posle kojeg je Žosueu trebalo samo tri minuta da teledirigovanim projektilom i definitivno odagna sumnje u krajnji ishod meča.

Takođe, Trabzon je na gostovanju kod Eskišehira Gorana Čaušića (svih 90 minuta proveo na terenu) izgubio sa 0:2 i zbog gore gol razlike Bursi prepustio petu poziciju na tabeli, pa je Krokodila potrebno “samo” da u poslednja dva kola ostvare dve pobede i osiguraju se. Prvo na gostovanju kod nezainteresovanog Ahisara, pa kod kuće protiv neugodne Konje. Trabzon za protivnike ima prvo Balikšehir – kojem je samo teorija saveznik u borbi za opstanak – i Sivas na strani.

Postoji mogućnost da i jedni i drugi završe u Evropi, ali samo pod uslovom da Istanbul Bašakšehir, koji je zahvaljujući pogotku Mahmuta Tekdemira u 80. minutu slomio čvrst otpor već prežaljenog Erdžijesa, u susretima sa Fenerom kod kuće i Mesinom u gostima ne osvoji više od boda ili najviše dva i to ako Trabzon u finišu sezone nadoknadi deset pogodaka goru gol razliku što se ipak graniči sa teorijom.

Omer Hasan Šišmanoglu i napadač Benfike na pozajmici u Eskišehiru Funes Mori nisu se ipak obazirali na Trabzonove muke. Dva lepa gola ozbiljno su ugrozila evropske aspiracije tima sa obale Crnog mora.