""
""

Tužno, tužnije, Valensija - fenjeraš odneo bod sa Mestalje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.11.16. | 18:06

Granada, koja još nema pobedu u Primeri, povela u finišu prvog poluvremena, a Nani izjednačio za konačnih 1:1

Valensija nastavlja da ponire u Primeri. Slepi miševi su na svom terenu osvojili samo bod (1:1) protiv fenjeraša Granade u utakmici 12. kola španskog šampionata i ostali veoma blizu zone ispadanja na tabeli.

Da stvar bude gora, Granada je jedina ekipa u ligi koja još nema pobedu. Doduše i Valensija ih ima samo tri i ono što gledaju navijači ovog kluba od avgusta do danas, jednostavno ne odgovara renomeu kluba sa Mestalje.

Gostujuća ekipa je prva došla do gola, a strelac je bio Mehdi Karsela-Gonzales u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Silovito je krenula Valensija u nastavku utakmicu u posle samo dva minuta, najveća zvezda ove ekipe, Portugalac Nani, postigao je izjednačujući gol.

Šest minuta kasnije domaća ekipa postigla je i drugi pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda u kojem se našao Rodrigo.

Do kraja utakmice fudbaleri Valensije imali su terensku inicijativu, na sve načine su pokušavali da naprave potpuni preokret, ali je odbrana Granade imala odgovor na sve izazove.

Koliko Valensija dugo ima problema u odbrani svedoči i podatak da je samo jednom u poslednjih 40 prvenstvenih utakmica uspela da sačuva mrežu. Ta jedna utakmica bila je protiv Eibara u aprilu ove godine, a Valensija je tada slavila sa 4:0.

Inače, samo dva puta u istoriji kluba Valensija je posle prvih 12 prvenstvenih kola imala manji broj bodova. To se desilo 1958. i 1983. godine. Tada su Slepi miševi osvojili devet bodova, a sada na kontu imaju 11.