""

U Turskoj to ide ovako: Crveni, penal, Musa i pobeda Fenera (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 26.12.16. | 19:48

Tim Dika Advokata 2016. završio na četvrtom mestu, asistencija Marka Milinkovića za Genčler

U početku mu je trebalo malo vremena da posloži kockice, ali izgleda da je Dik Advokat uspeo da od Fenerbahčea napravi ekipu koja će se, ako ništa drugo, ravnopravno boriti za trofeje. Istanbuski velikan je u poslednjem prvenstvenom meču u 2016. savladao Trabzon u gostima (3:0) i ostao na četvrtom mestu na tabeli, pet bodova manje od Istanbul Bujukšehira, četiri od Bešiktaša i samo dva od Galatasaraja.

Kanarinaci su trijumf utabali golovima u drugoj polovini prvog poluvremena. Sve posle odluke sudije Alija Palabijika da isključi domaćeg vezistu Erdogana zbog toga što je namernim igranjem rukom na gol-luiniji zaustavio jedan napad Fenera koji bi sigurno bio završen golom da tako nije intrervenisao.

Osim isključenja, Trabzon je kažnjen i jedanaestercem, koji je u vođstvo pretvorio Brazilac Fernandao, da bi malo kasnije Musa Sou sedmim prvenstvenim golom u sezoni (ne, ne, ovoga puta nisu makazice) osigurao bodove.

Njihovo osvajanje je sredinom drugog poluvremena potvrdio Džermejn Lens, za desetu vezanu utakmicu Fenera u kojoj nije primio gol od Trabzona.

Prethodno, u meču Genčlerbirligi - Bursa domaćin je slavio 3:1, između ostaliog zahvaljujući i srpskom vezisti Marku Marinkoviću, koji je asistirao za drugi pogodak domaćeg tima.