"Igrači Fajenorda nisu ovo očekivali"

Utrehtove zlatne koke tukle po Fajenordu, Ale mamio Engleze i Italijane! Golovi u 90. i 99. sprečili smenu na čelu Eredivizije (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.11.16. | 18:41

Na Galgenvardu 3:3

Igrači Fajenorda nisu ovo očekivaliGazde Utrehta zadovoljno će trljati ruke. Možda u 14. kolu Eredivizije nisu uspeli da savladaju Fajenord, ali je posle 3:3 u nedeljnom derbiju kola fudbalska Evropa dobila novu potvrdu da se Galgenvardu niču budući velemajstori.

Za Francuza Sebastijena Alea odavno se priča da je dragulj evropskog fudbala. Ovaj 22-godišnji napadač već je na stolu imao ponude od osam cifara, ali je izabrao da ostane u Utrehtu i napreduje. Šuška se da će ovog januara verovatno otići, a za sada se najviše pominju Totenhem, Inter i Lacio. Ako su se uopšte dvoumili, Ale im je danas ponudio tvrd argument za kupovinu.  Već u drugom minutu utakmice pobegao je čuvarima i načeo Fajenord.

Istina, nije prvo vođstvo domaćeg tima dugo potrajalo, pošto je iskusni Dirk Kajt samo dva minuta kasnije kao po običaju bio tamo gde treba i izjednačio rezultat na 1:1. Međutim, iako su svi očekivali da je to početak Fajenordovog povratka ispostavilo se da Kajtov pogodak bio samo uvertira u novo razočaranje navijača kluba iz Roterdama. U 52. minutu 18-godišnji desni bek Đovani Traupe, član kadetske reprezentacije Holandije, prvi je natrčao na odbitak i ponovo Uhtrehtu doneo prednost, da bi u 85. Sebastijen Ale drugim pogotkom na meču najavio smenu na čelu Eredivizije. Da je Fajenord izgubio, Ajaks bi preuzeo lidersku poziciju.

Avaj... U 90. minutu Nikolaj Jorgensen je udahnuo život u pluća gostiju, a dugo ukazivanje pomoći golmanu domaćeg tima Robinu Rajteru dalo im je i vremena da se vrate u život. I tako, u osmom minutu sudijske nadoknade Mikel Kramer na Jorgensovu asistenciju. Fajenord je izbegao treći uzastopni poraz na gostovanjima - računajući i onaj od Mančester junajteda u Ligi Evrope - i bez obzira na to što je proteklih pet kola ostvario samo jednu pobedu zadržao se na vrhu tabele.

Istina, sada samo na osnovu bolje gol razlike. Što se tiče Utrehta, titula njih i ne zanima. Ali prodaja igrača za višemilionske iznose sigurno im je interesantna, a čini se da su Ale i Traupe luksuzna roba.